Kadrioru Lossil on sünnipäev (lisaks: tule kae meie kohvikukest lossis!:)

Postitas NOP juuli, 15 2011,

Kadrioru loss kutsub sünnipäevale Neljapäeval, 21. juulil ootab Kadrioru kunstimuuseum kõiki oma 293. sünnipäevale, mida tähistatakse kümnendat aastat toimuvate Lossiaiamängudega. Seekordsetel mängudel “ärkavad ellu” valitud kunstiteosed Kadrioru kunstimuuseumi väljapanekust, mis jutustavad lugusid, esitavad mõistatusi ja kutsuvad mängima. „Ootame külla peresid koos lastega, et veeta lossis ja selle ümbruses üks lustlik päev mängides, meisterdades ja teadmisi kogudes,“ ütles Kadrioru kunstimuuseumi direktor Kadi Polli.

Lossiaias saab aidata kunstnikul värve segada, Noal loomi laevale paigutada, panna proovile oma jahiõnn ja osavus ning õngitseda basseinist kuldõunu. Mikkeli muuseumis ootavad sünnipäevalisi lohed ja draakonid. Õnneks on nad sõbralikud – mõned isegi magusad! Lossikooli töötoas saab meisterdada maske, osaleda suure sünnipäevakaardi tegemisel ja maalida kividele suviseid pilte. Lossi sees võtab külalisi vastu Venus, kes räägib aegade hämarusest meieni jõudnud loo tülist, mis tekkis kuldõuna pärast ja sõjast, mis selle tagajärjel puhkes. Ta kutsub lapsi endale appi, et leida üles vägilane Achilleus, et sõda lõpetada. „Aga muuseumis on ellu ärganud teisedki kunstitööd ja teekond Achilleuseni ei kulge kuigi kiiresti,“ ütles Kadi Polli. „Teel satutakse mitmesse pulma, nähakse kogemata pealt jahijumalanna suplust ja ollakse kimpus Meeletusega, kes ei lase teelistel mõistlikke otsuseid teha. Õnneks kohtutakse ka Mõistlikkusega, kes mõtleb välja kavala plaani, kuidas Achilleus siiski üles leida.“

Päevakava: 11.00 – 14.00 avatud Lossiaiamängude tegevuspunktid

    11. 30 ja 13.00 eestikeelsed ringkäigud lossidaamiga 

    12.00 ja 13.30 venekeelsed ringkäigud lossidaamiga

Tegevused, mängud ja meisterdamine lossi ümbruses ja laste töötoas on kõikidele tasuta. Osalemine lossidaami juhitud üllatavate kohtumistega mängulistel ringkäikudel lossis muuseumipiletiga, mis on sünnipäevahinnaga, pilet maksab 1€. Osalejate arv on piiratud. Registreerumine toimub kohapeal. 

 Lisainfo: tel. 60 66 400 või kadriorg@ekm.ee www.ekm.ee/kadriorg

NOPi info juurde: selline järjekordne ülitore ettevõtmine meie naabruskonnas ning NOP on löönud lossis käed külge keskkonna veelgi mõnusamaks muutmisega sellega, et tegime sinna oma väikese kohvikunurgakese. Soolased wrapid, magusad saiakesed, müsliribad ning muidugi meie head kohvi ja muud karastusjoogid on sealsamas võtta. Tulge ja nautige meiega koos seda päeva ja lossi väärkat sünnipäeva!!!