Vana hea hapukapsas

Postitas NOP jaan., 28 2013,

hapukapsasUsun, et lastena olid meist vähesed hapukapsa fännid. Võibolla ka sellepärast, et see oli alati vanaemal pakkuda ja ega ta väljanägemine nüüd teab mis silmarõõmu pakkuv ka pole….

Nüüd täiskasvanuna teemasse süvenedes, tuleb välja, et meie esivanemad ei teinud seda vaid niisama toidukõrvaseks, aga see oli hädavajalik – sest selles on väga palju eluks vajalikku C vitamiini. Niivõrd hädavajalikku, et C-vitamiini kogusest sõltub meie tervis, milliseid haiguseid me endale külge korjame ning kui kiiresti nendest jagu saame. Pikemalt on siin toredalt toodud C-vitamiini kohta:

http://tasakaal.info/C.html ning isegi Läänemaailm on avastamas, et see imelik ollus, mida idaeurooplaste poes müüakse, on midagi väga kasulikku:  http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/2013/jan/18/sauerkraut-good-for-you-recipe .

Kellele see juba meeldib, siis pole midagi muud paremat soovitada, et sööge otse karbist, aga teistele, kellel vaja veel lapsepõlve mälestustest jagu saada, siis võite seda näiteks segada jõhvikate (k.a. kuivatatud) või mustade ploomidega. Riivige hulka peeti, porgandit või küüslauku ja nautige.

Oluline, et sööge terviseks …. või siis – sööge end terveks 🙂