Kuidas energiat rohkem oleks? Talveprobleemid.

Postitas NOP jaan., 31 2018,

Talv ongi kohal oma tavapärases ‘headuses’. Kellelegi vist pole võõras tunne, et energiat pole, midagi eriti ei taha teha ja kohati kipuvad haigusedki külge tulema. Me siin NOPis oleme muidugi toidu-usku, uskudes, et elu kvaliteet on kinni toidus, mida enda kehale lubame, aga samas oleme kõik erilised ja omapärased, et üks toit ei ole kunagi lahendus kõigile. Mis ühele võib sobida, on teise jaoks katastroof, mis ühele annab energiat, teeb teisele kurja jne.  Muidugi on meie tavaline mure see, et me tavaliselt ei tea, mis meile sobib ja meie kehale hea on. Ja niipalju kui on maailmas toidunõustajaid, on ka tõdesid, aga tegelikult tiirleb asi ühe lihtsa asja ümber – me peame enda tõele ise jälile jõudma. Targad arstid on siin ühte meelt, ainus viis oma tõeni jõudmiseks, on pidada toidu- ja elupäevikut üle natuke pikema perioodi. Kirjuta üles oma tegemised, söömised ja meeleolud ja siis neid tulemusi mustritesse välja nuputades jõuad tõdemuseni, milline toit sulle paremini sobib ja võibolla isegi jõuad jälile mõnele varjatud või varjamata toidutalumatustele.

Jaanuarikuus oma NOPi tiimis neid mõtteid vaagides jõudsime ühel päeval järeldusele, et järsku proovime midagi kampas ära teha, järsku õnnestub see päevikupidamine üheskoos paremini ning aitab meid üksikutena endas paremini selgusele jõuda?

Mõeldud-tehtud: võtame ette 3 nädalat veebruari alguses. Paneme kirja mida sööme, kuidas liigume, kuidas enesetunne muutub erinevate toitude/liikumiste/muude emotsioonide toel ning katsetame aktiivselt tõdesid ja toite, mis peaksid kaasa aitama enesetunde parenemisele. A la suurendan oma tavapärast liikumist nädala jooksul, loobun nädalaks gluteenist (või laktoosist või lihast või suhkrust vms), söön 2 korda rohkem juurikaid kui tavaliselt, katsetan 1 päev vähem söömist nädalas jne jne. Igaüks paneb endale ise eesmärgid ja proovib nendest kinni hoida. Tekitame keskkonna, kus on lihtne oma tegemisi talletada ja kord nädalas jagame omavahel ‘tõdesid’, mis kellegi jaoks on positiivseid tulemusi andnud. Ning loomulikult – võtame ette NOPi joogid, söögid ja vaatame mis neist meie eesmärkidel abistavad ja loodame, et eksperimendi lõpus tuleb veel palju ideesid, mida peaks NOPi menüüsse sokutama;)

Kokkuvõtvalt panime enda jaoks paika sellised pidepunktid oma 3 nädalase katserännaku jaoks:

Eesmärgid:

  • et energiat oleks rohkem
  • et oleks ‘kergem’ olla /enesetunne paraneks

On väga tore, kui katse käigus õnnestub:

  • välja selgitada enda jaoks sobilikud toidud
  • saada mõtteainet edaspidiseks, kuidas enda eest paremini hoolitseda:)

Tegevused: 

  • märgin üles mida söön ja kuidas toit mulle mõjub (annab energiat, teeb väsinuks, tekitab kõrvalefekte vms)
  • märgin üles kui ja kui palju liigun
  • panen enda jaoks paika toidu- ja liikumiseeesmärgid, mida katsetan, kuidas minu keha ja energitase nendele reageerivad
  • jagan infot omavahel, et teada saada, mis teiste inimeste jaoks töötab ja saan inspiratsiooni enda jaoks edaspidiseks

Leppisime kokku, et hea algus katse alustamiseks on uue kuu algus. Seega, alustame 1.veebruaril ja proovime 3 nädalat ennast distsiplineerida ja tundma õppida.

Meie oleme valmis, hakkame pihta ning loodame, et saame millelegi huvitavale jälile, mida ka teiega jagada..:)

Rõõmsalt veebruarile vastu!