Jõulud meie juures – nagu maal vanaema juures

Postitas NOP nov., 16 2015,

Heihoo, heihoo, jõulud peagi käes! :)  Paljud teist hakkavad peatselt pead murdma, et mida kinkida, keda õhtusöögile viia, mida süüa jne, aga kuna meie oleme need, kes teie jaoks need valikud välja mõtlevad, siis oleme väljamõtlemistöödega juba algust teinud.

Kiiremad teist on meile juba oma kuupäevad teada andnud enne kui meil veel jõulumenüügi paigas, aga nüüd on ettevalmistused tehtud ning teada, et selle aasta jõuluõhtusöögiks pakume eelmise aastaga sarnaselt midagi jagada, nagu oleks maal vanaema juures, kus laud kaetakse looka ja siis juttu ja olemist jätkub tundideks ja tundideks, sest jõulud on eelkõige ju oma aja jagamise aeg lähedaste, sõprade, kolleegidega. Selle aasta toiduks on meil talukana, röstitud apelsini, kurkumi ja pisukese tsilliga. Juurde teeme bataadi tampi, röstime balsamicos peete ja seemneid ning küpsetame ahjus küüslauguga lehtkapsast. Isuäratajaks on meil omatehtud Hiiumaa maheveise pasteeti koos mustsõstravõi ja köömnekakuga ning sojas marineeritud ja grillitud vutimune ja meie metsikut graaviforelli, viimase juurde pakume spinativõid ja röstitud maisisaia. Joogiks pakume meie maja tervisejooki, soojalt õunamahlaga, tuntuma nime järgi võiks öelda, et see on glögi. Seda on võimalik serveerida ka pisukese rummiga, saab nii soojalt ja kruusist kui shotina ja külmalt. Meie tervisejoogi sisse lähevad värskelt pressitud ingver, astelpaju, jõhvikas, goji, sidrun, mesi. Noh, ja kui tundub, et võiks midagi muud süüa, siis alati on võimalik ju võtta kõike seda, mis menüüs. Maja lahtiolekuajad jõuluperioodil on sõltuvad sellest, millal on parem süüa/juua.

Kõik ajalised ja seltskonnasuurulised soovid saatke meile kohe teele meilile kateriin@nop.ee, saame hakata siis planeerima ja mõtlema teiega koos :).

Ja kes ütles, et lahe on vaid õhtusööki või lõunat teha? Võite vabalt tulla meile ka jõulusele hommikusöögile! :)

Ootame, NOPikadNOP-i sügis-talv 2015 (41)

NOP-i sügis-talv 2015 (46)

NOP-i sügis-talv 2015 (39) (1)
NOP-i sügis-talv 2015 (45) NOP-i sügis-talv 2015 (44)