Kohtumiseni 11.ndal Gurmeeturul!

Postitas NOP sept., 04 2020,
Laupäeval, 5.septembril peame oma hoovis taas Gurmeeturgu. Igal aastal on turg nende tulijate nägu, kes nii müüma kui ostma tulevad.
Seekord võid turult võid leida nii tipprestoranide hapusaiu, kooke ja muud, rahvustoite Portugalist Lähis-Idani, kalu Hiiumaa merest ja Peipsi järvest, suitsuahjud pannakse varavalges kütte. NOP tegi traditsioonile kohaselt vaid selleks päevaks uued soolased ja magusad tooted, katsetasime kuuseriisikatest puravike ja kollaste kukeharjadeni erinevaid seenetooteid, tegime eestimaisest hernest hummuses tegija ja porgandipealsetest suussulava pesto, magusaks teeme mini-babkasid, mille jaoks igapäevaselt jaksu ei jätku. Muidugi ei puudu turult sügisekraam ja kel tahtmist, siis võib naturaalseid veine avastada või nautida sooje õunajooke, lambapiima – või kõrvitsa spice lattet või teada saada, et nüüd tehakse ülimaitsvaid (käsitsi) mandlipiimasid.
Lõunaks saab maiustada nii (gurmee)hotdogide, mille versioonid kõiguvad New Yorgist Koreani, jättes teele suitsuporgandi veganversiooni, maapirnisupi või käsitsi tehtud talupiima gelatoga.
Ja nii edasi. Olete väga oodatud !