Meisterda lindudele pesakaste, et meie tänavad linnulaulust rõkkaksid!

Postitas NOP märts, 16 2010,

Kevad on tulemas ja peagi on ka lindude pesitusaeg käes. Et Kadriorus oleks rohkem kevadekuulutajaid ja linnulaulu ootab MTÜ Kadrioru Selts kõiki 28. märtsil pesakastide ehitamise ja ülesriputamise töötuppa.

mast6Kogunetakse kell 12 NOP-i hoovis kus kahe tunni jooksul valmistame pesakaste. Seejärel kella kahest liitub seltskonnaga Tallinna Linnuklubi liige Hans Kuusik, kes räägib kuidas pesakaste üles panna, millal ja kuidas neid puhastada, kes nendesse elama asuvad ning muud huvitavat. Ühise pesakastide ülespaneku käigus paigutatakse neid tänavatele ja alleedele. Kui vajalikud õpetussõnad käes, saab igaüks oma pesakasti koduaeda paigutada.

Tööriistad, agufrees ja mõned redelid on olemas. Küll aga oleks hea, kui võtaksid kaasa tolli paksust lauda sellise varuga, et ka neile kellel lauamaterjali ei ole seda jätkuks. Pesakasti valmistamiseks vajalikud materjalid on:
1) 2-2,5cm paksune ja 9-15cm laiune (sõltuvalt kelle jaoks pesakasti ehitatakse) lauda. Laud peaks olema kuiv ja lihvimata. Ühe pesakasti jaoks on seda vaja ca 1,5m.
2) kruve või naelu (ca 12-16tk pesakasti kohta)
3) lisaks paar pikka ja jämedat naela.
4) pesakasti ülesriputamiseks pehmet traati ja jupp aiavoolikut või muud pehmendavat materjali
5) Mõnda rohkem (tõrv) või vähem (Pinotex, puiduvärv) looduslähedase puidukaitsematerjali purgipõhjasid ja pintslit pesakastide katuste pintseldamiseks. Hea kui värv oleks tume, mitte kirgas.

Lisaküsimuste korral palun kirjutage mattias@walter.ee või helistage 53 464 313.

MTÜ Kadrioru Selts