NOP sai 15-aastaseks!

Postitas NOP apr., 14 2023,

Uskumatu, aga mitu korda lugesime ja saime tõesti kokku – 15 aastat avatud olemisest. Suvel saab isegi 16 aastat täis, kui otsustasime, et sellest 100+ aastasest, ühest vanimast Kadrioru puitmajast, peab saama üks naabruskonna kohvik-pood. Meile ei mahtunud hinge, et toidumaastikul kogus tuure kõiksugu ’mitte päris’ toit – väikepoed, mis peaksid hõngu ja erilisuse tooma meie argipäeva, olid üksteise järel uksi sulgemas, puhas tooraine ja ilma kõiksugu lisanditega tootmine oli (ja on kahjuks ka täna nii) suhteliselt väikese rühma inimeste maailmapilt. Me ei teadnud toidumaailmast suurt midagi, aga olime ise kõige suuremad puhta toidu fännid ja meid käivitas huvitav toit, tahtsime tuua maailma toidutrende ja -kultuure meie naabruskonda. Vaatasime seda halli puitmaja, suure sisehoovi, põliste kastanite ja sirelitega, tollal väljasurnud Köleri tänaval – tupiktänav, millel polnud  mingit liiklustki, oli kõike muud, kui klassikaliste majandustõdede järgi toimetades, õige koht sellise koha avamiseks – ja otsustasime, et see on ideaalne koht naabruskonna kohvikuks-toidupoeks. Unistasime, et see saaks kohaks, mille kohalikud omaks võtavad, tihtipeale läbi hüppavad, et head-paremat kaasa haarata, alati kohtavad ühte või mitut tuttavat-naabrit ja milleta mingi hetk ei kujutaks Kadriorus enam elu ettegi.

Ja nii õnneks läkski. Keegi kirjutas ükskord meist review ja ütles, et NOP annab Kadriorule maitse ja lõhna. See oli väga ilusasti öeldud ja meil on suur au ja rõõm niimoodi ka edasi toimetada.

Aitäh kõigile! Aitäh neile paljudele meie enda majas toimetanud kokkadele-pagaritele-juhatajatele, kelle kirg on aidanud sellel kohal kasvada ja õitseda ning oleme üksteist inspireerinud niivõrd palju, et mitmetest on välja kasvanud oma restoranide, toidukohtada pidajad, mis teeb südame soojaks. Aitäh teile Leana, Marge, Kaisa, Kristina, Rebecca, Ranella, Kristi, Monika, Liis, Peeter, Paula, Kateriin, Ants, Hedi, Mait – ja paljud, paljud teised, teiega on olnud väga tore!

Ja loomulikult aitäh kõigile meie külastajatele, kes meid alles avastanud või kelle jaoks oleme olnud koht, mille jooksul terve põlvkond uusi lapsi üles kasvanud. Meie püsikad, kes mõned teist hellitavalt oma lapsi, meie hoovi rohelise prügikasti kõrvale  käruparkimise tõttu, NOPi prügikasti lasteks kutsuvad – te toote meile igapäevaselt jõudu ja rõõmu ja isegi kui vahetevahel tahaks teile sosistada, et ärge käige palun nii tihti, väsite ära, siis on tegelikult teid alati väga armas näha. Aitäh teile ja palun pidage meiega koos sünnipäeva – oleme teinud teile väiksed KaheSoksiBanaani koogikesed, mida saate poe poolelt üles nopppida ja NOPi ka endale koju viia või muidugi ka kohapeal kohvikus nautida. Ja lisaks tegime Vanade Hittide menüü, eks endalgi nostalgiline meenutada, millest sai avokaadovõiku alguse või kuidas maitses tuunikala omlett, mille pidime menüüst maha võtma, sest ei jõudnud niipalju teha või tapiocapuding – oli alguses võõras, aga pärast pidime mitmed korrad uuesti menüüsse panema, sest nii te tahtsite. Nüüd on nad menüüs mõnda aega, tuletame meelde ja naudime!

Ilusat kevadet ja õhinaga uute numbriteni!