Vegemite ja Marmite

Postitas NOP märts, 13 2013,

Mõned ehk teist on märganud (uusi) imelikke purke meie riiulis – Vegemite ja Marmite, seisavad kõrvuti nagu õde-vend. Natuke infot nende kohta:

photo-32Austraallaste VEGEMITE, tumepruun kõige kuulsam paljudest pärmiekstrakti määretest sealsel turul, mida kasutatakse röstsaia, küpsiste, võileibade peale. Kuulub austraalia laste lapsepõlve samapalju kui peanut butter ja jelly ameerika laste jaoks, aga maitseb hoopis teistmoodi. Üks suuremaid B vitamiini allikaid, väga soolane ja maitseb nagu — ütleme nii, et see on ‘õpitud maitse’..Öeldakse, et austraallastel on reisides kotis alati 1 purk Vegemite’i, kartuses, et seda ei pruugi mujal leiduda. Sarnane toode on brittide jaoks MARMITE. Viimane on veelgi soolasem, kasutus ja muud omadused sarnased Vegemite’ile. Ega neid kahte ongi keeruline kirjeldada, kokkuvõtvalt võib öelda brittide reklaamlausena Marmite’i kohta : ‘Armasta või vihka’.. Tundub, et ongi kaks leeri olemas, aga eks ju oleneb ka, kui palju sa neid tarbinud oled ning kas oled õppinud armastama või mitte..

Üks tore video algajaile Marmite kasutajaile ning pasta juurde tehtud spagetikaste, mõlemad vihjed saadud sõpradelt Nami-Namist.

Head avastamist ja nautimist:)

http://marmitelover.blogspot.com/2013/02/video-marmite-on-toast-for-beginners.html

http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/11128