Tegime järgmise sammu kohvimaailma avastamiseks!

Postitas NOP märts, 09 2010,

Juba rohkem kui aasta on meie kohv NOPis olnud Eesti tipptase. Tegime tollal valiku teadlikult kõige parema kasuks, sest arvasime, et meie kliendid tahavad südames kasvada sellisteks starbuckulikeks, suurlinlikeks kohvitarbijateks, kellel on antud võimalus valida millist kohvi ta täna võtab, vastavalt sellel, mis tuju on, millisest ilmast ta täna läbi pidi tulema, millist toitu ta täna süüa soovib või kelle seltsis ta seda teeb või misiganes muid põhjuseid tal oleks. Oluline oleks seejuures see, et tal on olemas valik, see valik on põnev ning seda valikut võib usaldada. Me teame kust meie kohv on pärit, millisest istandusest, rääkimata maast, provintsist. Vahetevahel me teame isegi midagi rohkemat, näiteks mitu kotti seda konkreetset kohvi sel aastal toodeti või kes seal istandusest töötavad. Mida me aga teame kõikide oma kohvide kohta on see, et nad on korjatud kõige kvaliteetsemast, esimesest, korjest ehk siis need on valitud marjad. Kohv on värskelt röstitud ning just enne teile tegemist jahvatatud, terminid, mis kohvimaailmas eristavad niisama kohvipuru päris kohvist. Meie kohvide maitsed erinevad üksteisest nagu ööd päevast, sest nende maitseomadusi mõjutavad vaid selle konkreetse istanduse pinnas ning kliima.

Mõtlesime, kuidas teile seda rännakut kohvimaailma lihtsamaks teha (öeldakse et tarbijate kohviareng on veinide arengust ca 10a maas, kohve ja veine võib suhteliselt sarnaselt võrrelda, maitsed, istandused, tegijad, brandid vs tegelikkus jne). Otsustasime, et paneme teile iga päev välja uue kohvi: 7 PÄEVA NÄDALAS. IGA PÄEV UUS KOHV. VASTAVALT TOLLE PÄEVA ISELOOMULE .. viimase seose mõtlesime me ise välja, igaühel on see võibolla hoopis midagi muud. Meie igapäevane kohv on saadaval filterkohvina ehk siis viisil, mil ta maitsed on parimal viisil välja tulnud (versus masinakohv, kus espressomasin tapab maitsenüansid ära). Loomulikult on igal päeval võimalik saada ka ülejäänud kohvisid, neid siis presskannukohvidena… Siin nad on:

Esmaspäev = Brasiilia

Teisipäev = Guatemala

Kolmapäev = Etioopia

Neljapäev = Kenya

Reede = Rwanda

Laupäev = Nicaragua

Pühapäev = Ethiopia Biloya

Igaühe kohta on pikem kirjeldus eraldi blogisissekandena või vaata kõiki koos rubriigi Nädalane Kohvitabel all..Olen kindel, et aasta pärast sunnivad meie kliendid tegema meil järgmise sammu .. veelgi suurlinlikuma valiku poole..:) Tänud teile meiega kaasatulemast! 🙂