KOKK: nii NOOR kui VANA

Postitas NOP veebr., 11 2019,

Me oleme paadunud optimistid. Meile endale kohutavalt meeldib, mis teeme ning me pole kaotanud seda kirge juba rohkem kui 10 aastat. Toit inspireerib ja toitumisharjumuste muutmine inspireerib. Seetõttu ei kaota me kunagi lootust leida endasuguseid. Selliseid, kelle silmad lähevad põlema, kui juttu tuleb mõnest uuest toorainest või toidust, kui mõni talunik on midagi põnevat mulda pistnud või kui leiame midagi inspireerivat kellegi sulest või tegemistest.

Otsime oma meeskonda lisaks KOGEMUSTEGA KOKKA kui ka NOORKOKKA. Kogemustega koka rolliks on ise hästi süüa teha ning teiste kokkade söögitegemist kontrollida. Kogemustega kokk tunneb köögitööd läbi ja lõhki ning vastutab selle sujuva töötamise eest. Noorkoka rolliks on olla avatud meelega, huvituda oma tööst, õppida ja olla vastutustundlik. Kõige olulisem on, et oleksid õige töösse ja toitu suhtumisega, siis võidab pool maailma ja meie oleme valmis toetama, et sa oma kohal võimalikult hästi õnnestuksid ja tunneksid tööst palju rõõmu.

Võta meiega ühendust, et saaksime tuttavaks ja edasi suhelda. Email palun saada Peakokk Peetrile (peeter@nop.ee). Kohtumiseni!


Vastlakuklid!

Postitas NOP veebr., 05 2019,

Sellise talve jaoks nagu meil see aasta on, otsustasime meiegi, et olgu need vastlad siis terve talve niikaua kui seda lund jätkub ehk siis VASTLAKUKLID olemas ja tellimisteks valmis ka.

Selle aasta valikus on meie kardemonise mahejahu kukli vahel kuhjaga meie majatehtud mustika kardemonimoosi – ühel juhul päris vahukoorega (3 eurot) ja teisel juhul kookoskreemiga, tehes viimasest vegankukli (3,2 eurot).

Kuklitellimused palume saata koogid@nop.ee adressile 🙂

Mõnusat talve !

 1.detsembripühapäev – tuleb lugemisega

Postitas NOP nov., 26 2018,

Lükkame pühadekuule hoo sisse detsembri esimesel pühapäeval kui ootame kl 10st meie majja väikeseid kuulama muude tegevuste seas ka PULKMEHE lugu, mille on värskelt välja andnud imearmas Leelo, kes ikka hoolitseb, et meie lapsed ei jääks ilma lastekirjanduse maailmaklassikast:).

Seega, loeme, joonistame ja võibolla meisterdame ning krõbistame kindlasti juurde piparkooke, sest just siis ongi alanud detsember!

Ps. Leelo lubas tuua kaasa ka oma teised raamatud, mida pühade ajal on vaja soetada hulgim kirjastajahindadega, sest külma ajal kulub raamatuid ju ikka hunnik! 🙂

Ja nüüd, kes on Pulkmees:

Pulkmees elas kord perepuul,
pulklaste ja -naisega, kes talle truu.
Kord hommikul aovalges sörkima läks.
Pulkmees, oh Pulkmees – sul peni teeb „näks“!
„Näe, ork!“ klähvis koer. „Just parajalt pikk.
Ole õnnelik – mul on sinu jaoks trikk.
Sind kannan ja annan, taas kannan ning siis
su tagasi annan – see krantside viis!“
„Ma pole ju ork. Palun meeles sa pea:
olen Pulkmees, jah Pulkmees,
ma PULKMEES, kas tead,
siit perepuu rüppe taas pääsema pean!“

Pulkmehe maailm on täis ohte. Koer tahab temaga mängida. Luik viib ta oma pessa. Laps korjab ta üles, et visata kaminasse. Kas Pulkmees veel kunagi pääseb tagasi oma armsa perepuu juurde?
Vaimukad värsid ja lustakad pildid armastatud “Grühvli” autoritelt. Tõlkinud VILLU KANGUR

Tere tulemast!
Ps Palun pane koht ka kinni, siis teame arvestada:)


Sul on vaja mõelda juba pühadepakkide peale?

Postitas NOP nov., 12 2018,

Kui oled üks nendest, kellel on vaja pakkide peale juba täna mõelda ja kellegagi käed lüüa, kes need Sulle õigel ajal õiges koguses valmis teeks, siis meil on heameel teada anda, et oleme enda pühadetoodete planeerimisega ka niikaugele jõudnud, et võime need välja hüüda. Vaata, mis Sind kõnetaks ning võta meiega ühendust, rõõmustame siiralt, kui saame anda oma panuse Sinu, Su kolleegide, klientide, sõprade pühad eriliseks muuta. Meiega saab ühendust kogu aeg netiaadressil hei@nop.ee. Mõnusat pühadeootust!

Nopikad


Pidu: Black Night / Must Öö

Postitas NOP okt., 11 2018,

Aeg võtta peoga vastu Pime Aeg. Selleks: pange kalendrisse kirja Black Night / Must Öö – Pidu: Kolmapäeval 31.10 alates kl 21

Lubatud – tunda end vabalt ja teha, mis pähe tuleb, nt rääkida kõva häälega või isegi lauldes, tantsida, öelda naabritele tere, tulla mõnes kostüümis või kaunistusega mida iga päev pole aega endale lubada, või siis niisama lõbusalt.

Soovitatud – kutsuda kaasa sõpru

Inspireerituna ookeanitagusest traditsioonist teha sel ööl kõrvitsast magusat- soolast, sussutada neid küünaldes hommikuni ning tunda kõhedust ja austust, et väljas on vaid Must Ööööööö, tulebki see õhtu mis jõuab öösse…

Ole kohal või … ole kodus!

Praktilist: köök on avatud kella 21ni nagu alati, sealt edasi pigem mitte pannilt tulev snikk-snäkk ja joogid 🙂


TEENINDAJA-PERENAINE

Postitas NOP sept., 12 2018,

TEENINDAJA

Me oleme paadunud optimistid. Meile endale kohutavalt meeldib, mis teeme ning me pole kaotanud seda kirge juba 10 aastat. Toit inspireerib ja toitumisharjumuste muutmine inspireerib meid. Seetõttu ei kaota me kunagi lootust leida endasuguseid. Selliseid, kelle silmad lähevad põlema, kui juttu tuleb mõnest uuest toorainest või toidust, kui mõni talunik on midagi põnevat mulda pistnud või kui leiame midagi inspireerivat kellegi sulest või tegemistest.

Hetkel otsime täiskohaga ja täisealisi KLIENDITEENINDJAID kohvikusse ja poodi. Klienditeenindaja on selline, kellele meeldivad inimesed ja kellele meeldib see kohviku sigin-sagin. Muidugi on see kohati raske, sest multitasking või eesti keeles ka röörähklemine pole mitte igaühe jaoks ning selle keskel tuleb alati säilitada energia ja postiivne meel. Aga kui Sulle meeldib suhtlemine, siis on sellelt töölt ka niipalju tagasi saada. Meil on inimesi, kes käivad vaid sellepärast tööl, et neile see töö lihtsalt nii kohutavalt meeldib. Kas oled võibolla üks nendest?

Pood on aga hoopist teine maailm meil. Teeme väikest, aga hingelt suurt kohta. Siia otsime inimest, kes näeb ennast perenaisena, toimetamist ja kaasamõtlemist jätkub siin PALJU:). Võta meiega ühendust, et saaksime tuttavaks!! email: kohvik@nop.ee:)

Ootame, et ühiselt sügisele ja peatselt ka jõuludele üheskoos vastu minna! 😉


Gurmeeturg 2018

Postitas NOP ,

Meie üheksas gurmeeturg on selleks korraks taas peetud. Ilmataat õnnistas meid imeliselt särava sügispäevaga ja turulkäijaid ja -olijaid tõid energiat ja positiivset meelt, mida jätkub meil veel kauakas.

Tutvustasime putukajahu, süüria toitu, naturaalseid veine, suur rõhk oli juuretisetaignal põhinevatel toodetel, millest tehakse saia, siakesi, NOP tegi ka keekse, vahvleid, babkat. Tõime fookusesse hapendatud juurikad ja kimchid, mis on meie kehale tõsiselt kasulikud ning mitte kikerhernepõhised hummused. Sai mekkida kasesiirupit koos ülihea parmesaniga, teada kuidas maitseb ja kuidas tehakse eestimaa parimat gini ja toonikut, milline on kõrgekvaliteetne sokolaad ja viia koju kaasa värsket kitsejuustu. Muidugi olid kohal ka parimad valitud kästiöö pelmeenid ja kohupiimad, sõirad, jäätised, väetaime nõgesest tehtavaid tooted, andsime mekkida kuidas maitseb ülikvaliteetne kala, purkidesse oli tehtud Setomaa siirupeid, siidreid, moose, hoidiseid. Sai ilma suhkruta leiba, suitsutatud mustsõrta likööri, mahetalu juurikaid-salateid, mehhiko minikurke ja põnevaid meesegusid. Tänud kõigile – teiega on alati väga mõnus! Järgmisel sügisel jälle! Turul jalutasid  ja täname @tuulikorsar @kristelraesaar. Hunnikus pilte saad veel kiigata meie FB lehelt 😉 @kohviknop

 


Suveüritused

Postitas NOP mai, 23 2018,

Proovime hakata kalendrit tekitama meie suveüritustega, mis meie aeda jõuavad.

Esimene nendest on välja hüüda kolmapäeval 30.mail, kui meie aed täitub noorte ja andekatega 21.Koolist, mis on meie naabruskonna loomulikult vanim, suurim, ilusaim, jne kool.  Noorte võimalus enda andeid näidata kulmineerib nende Vabal Laval, mis algab kl 18. Ole kohal, kindlasti tuleb väga mõnus õhtu 🙂

FB ürituse kirjeldus on siin:

https://www.facebook.com/events/428883210906655/


Tubli KOKK ja TEENINDAJA, tule meile !

Postitas NOP apr., 23 2018,

Me oleme paadunud optimistid. Meile endale kohutavalt meeldib, mis teeme ning me pole kaotanud seda kirge juba 10 aastat. Toit inspireerib ja toitumisharjumuste muutmine inspireerib. Seetõttu ei kaota me kunagi lootust leida endasuguseid. Selliseid, kelle silmad lähevad põlema, kui juttu tuleb mõnest uuest toorainest või toidust, kui mõni talunik on midagi põnevat mulda pistnud või kui leiame midagi inspireerivat kellegi sulest või tegemistest.

Otsime KOKKA – nii kogemusega kui vähese kogemusega. NOPi köök pole kunagi valmis. Isegi kui eemalt paistab, et 10 aastase kogemusega koht teeb mis tahab, siis sisemiselt teame vaid meie, et käime igapäevaselt kliendi soovide ja huvidega sammu ning proovime kogu aeg end paremaks teha. Hetkel on ruumi nii kogemusega kui algajale, aga ka PEAKOKALE. Meie majas on peakokk üks suur A ja O, otsime seda õiget, kellega koos igapäevaselt seda lahedat maja tüürida ja muidugi, kukata.

Ja kas tead, imelikul kombel on mitmed meie parimad kokad hoopis sellised, kellel pole koka väljaõpet ega haridust, vaid kirg toidu vastu. Seega, alati on kõik kinni vaid inimeses.

Otsime täiskohaga ja täisealisi KLIENDITEENINDJAID kohvikusse ja poodi. Meil on imeline tiim ja kohvik ja suvel ka hoov. Sügiseks võtame täiskohaga teenindajaid.

Pood on aga hoopist teine maailm meil. Teeme väikest, aga hingelt suurt kohta. Siia otsime inimest, kes näeb ennast perenaisena, toimetamist ja kaasamõtlemist jätkub siin PALJU:). Võta meiega ühendust, et saaksime tuttavaks!! info@nop.ee:)

Ootame teid, et ühiselt maailma lahedamaks muuta! 😉

nop-gurmeeturg-2016-veebi50-1 nop-gurmeeturg-2016-veebi64 nop-gurmeeturg-2016-veebi86 nop-gurmeeturg-2016-veebi48NOP-i sügis-talv 2015 (18)7nop-gurmeeturg-2016-veebi43


Eesti saab SADA!

Postitas NOP veebr., 20 2018,

Alustasime sünnipäevanädalaga! Selline tunne on, et kellelgi lähedasel on sünnipäev ja tegelikult ju ongi, meie enda Eestil! Saja-aastane inimene on ju väga eriline ja seda on ka siis sajane riik. Tubli, Eesti!

Tahtsime sel puhul lisada tervele nädalale sünnipäevameeleolu, noppides kokku sellised toorained, mis ühelt õigelt eesti sünnipäevalt kunagi ei tohiks puududa: vürtsikilu, heeringas, suitsuangerjas (vaat, kui palju kala!) ja magusaks nii mustika kui ka lumepalllisuppi, aga kuna kahte ei jaksa ju süüa ja kummastki ei taha loobuda, siis sai need kaks ühte pandud!

Meil said nendest toorainetest kokku suitsuangerjasalat musta leiva munavõi ja vürtsikiluga eelroaks. Mustas leivas paneeritud heeringas lehtkapsa-kodujuustu-lehtkapsapesto, gorgonzolas kuivatatud muna ja värviliste ahjupeetidega salatina. Lõpetuseks või alustuseks võib teha sada ja seened ehk Tiina Tauraite pipraviina (esivanemad suhtusid sellesse praegusel aasta-ajal kui arstirohtu) koos marineeritud kukeseente ja marineeritud männiriisikate salatiga. Magusaks saate lisaks Mustika-Lumepallisupile valida ka Mustsõstra-Toorjuustu-Tumeda Sokolaadi (kus ka pisiku espressot ja Vana Tallinnat sees). Ahjaa, KOOKI saate loomulikult ette tellida (saada soov kohe teele tellimine@nop.ee) 🙂

Elagu Eesti ja selle imeline toit, mida meie maa annab!!!


Me saame ilma plastikkõrteta hakkama! #stopsucking

Postitas NOP veebr., 16 2018,

Meil on ammu üks asi hingel ja nüüd siis teeme selle sammu ära. Me ei serveeri oma jooke enam kõrtega. Plastikkõrred ei hävine looduses nagu ka muu plastik. NOPi tegemise algusest oleme püüdnud valida pakendeid, mis loodusele võimalikult vähest kurja teeks ja see töö jätkub meil igapäevaselt, trotsides fakte, et biolagunevad plastikkarbid, kuhu oma salateid/võikusid juba 10a tagasi hakkasime panema, maksid 10x rohkem kui tavaplastik jne. Aga me usume, et kui me igaüks teeme midagi, et anda sellele imelisele planeedile oma elusolenditega võimalus jätkuks, siis kokku tuleb suur samm.

Seega, kui ilma kõrreta kuidagi hakkama ei saa, siis küllap me lahenduse leiame, aga muidu, ärge ehmatage, et meie joogid tulevad ilma kõrteta (taaskasutatud paberist salfkaga saab smuutivuntsid edukalt maha ja lusikas tuleb appi, kui smuutid paksuks jäävad). Ja hei, kas me kodus paneme mahla sisse kõrre?

Niikaua kuni meie mõtleme järgmist sammu, mida teeme, teie mõelge seda, et kui me midagi ette ei võta, siis on aastaks 2050 (meie ka veel näeme seda!) maailmameredes rohkem plastikut kui kala. Kuninganna Elizabeth pidi nägema dokumentaalfilmi plastikpudeli allaneelanud vaalapojast, kelle surm oleks võinud olemata olla ja lein, mis tema perekonda tabas, oleks võinud olla rõõm, et saada tõuge, keelamaks ära kõikides oma majades igasugune plastiku kasutamine.

Me kõik saame midagi igapäevaselt teha.

#stopsucking

https://www.strawlessocean.org


Vastlakuklid!!!

Postitas NOP veebr., 01 2018,

Täna tuli lumi ja täna tulid müüki ka meie vastlakuklid. See aasta siis sellised

MAHENISUJAHU KUKKEL KARDEMONI ja kohupiima-vahukoore mütsiga: vali kas vaarika või mustsõstra toormoosiga. Need on sellised natuke klassikalised, püüdsime oma kiiksudega tagasi hoida, aga noh, kes soovib, saab laktoosivaba valge vahu kuklile vahele:). Kukkel muidu 2,7 ja laktoosivaba vahuga 3,2 (euri, ikka jätkuvalt).

GLUTEENIVABA TALVEMUFF kohupiima-vahukoore mütsi ja ikka isetehtud ploomimoosiga. Talevmuffi panime lisaks tatra-mandlijahule linaseemneid, oliivõli, jogurtit ja kardemoni ja ise oleme küll väga rahul:). Muffid 3,2.

Ja nüüd – kes tahab kindla peale midagi konkreetset saada, see ikka tellib ette (laktoosivabalt niisama müüki ka ei pane). Tellimine on avatud aadressil tellimine@nop.ee nüüdsest kuni näiteks 13.02….

Hõissaa!!!! (ja kes mõtleb, et miks meil tavakuklid vaid karbis pildil on, siis aus vastus on, et kõik lahtised kuklid müüdi nii kiiresti ära ning ülejäänud olid juba pakendatud ja karbid tuli ka suht toredad, nii et seal nad nüüd on – aga välja näevad ikka nagu kuklid ikka. Kes ei usu, see tuleb kohale kaema;)

 


Kuidas energiat rohkem oleks? Talveprobleemid.

Postitas NOP jaan., 31 2018,

Talv ongi kohal oma tavapärases ‘headuses’. Kellelegi vist pole võõras tunne, et energiat pole, midagi eriti ei taha teha ja kohati kipuvad haigusedki külge tulema. Me siin NOPis oleme muidugi toidu-usku, uskudes, et elu kvaliteet on kinni toidus, mida enda kehale lubame, aga samas oleme kõik erilised ja omapärased, et üks toit ei ole kunagi lahendus kõigile. Mis ühele võib sobida, on teise jaoks katastroof, mis ühele annab energiat, teeb teisele kurja jne.  Muidugi on meie tavaline mure see, et me tavaliselt ei tea, mis meile sobib ja meie kehale hea on. Ja niipalju kui on maailmas toidunõustajaid, on ka tõdesid, aga tegelikult tiirleb asi ühe lihtsa asja ümber – me peame enda tõele ise jälile jõudma. Targad arstid on siin ühte meelt, ainus viis oma tõeni jõudmiseks, on pidada toidu- ja elupäevikut üle natuke pikema perioodi. Kirjuta üles oma tegemised, söömised ja meeleolud ja siis neid tulemusi mustritesse välja nuputades jõuad tõdemuseni, milline toit sulle paremini sobib ja võibolla isegi jõuad jälile mõnele varjatud või varjamata toidutalumatustele.

Jaanuarikuus oma NOPi tiimis neid mõtteid vaagides jõudsime ühel päeval järeldusele, et järsku proovime midagi kampas ära teha, järsku õnnestub see päevikupidamine üheskoos paremini ning aitab meid üksikutena endas paremini selgusele jõuda?

Mõeldud-tehtud: võtame ette 3 nädalat veebruari alguses. Paneme kirja mida sööme, kuidas liigume, kuidas enesetunne muutub erinevate toitude/liikumiste/muude emotsioonide toel ning katsetame aktiivselt tõdesid ja toite, mis peaksid kaasa aitama enesetunde parenemisele. A la suurendan oma tavapärast liikumist nädala jooksul, loobun nädalaks gluteenist (või laktoosist või lihast või suhkrust vms), söön 2 korda rohkem juurikaid kui tavaliselt, katsetan 1 päev vähem söömist nädalas jne jne. Igaüks paneb endale ise eesmärgid ja proovib nendest kinni hoida. Tekitame keskkonna, kus on lihtne oma tegemisi talletada ja kord nädalas jagame omavahel ‘tõdesid’, mis kellegi jaoks on positiivseid tulemusi andnud. Ning loomulikult – võtame ette NOPi joogid, söögid ja vaatame mis neist meie eesmärkidel abistavad ja loodame, et eksperimendi lõpus tuleb veel palju ideesid, mida peaks NOPi menüüsse sokutama;)

Kokkuvõtvalt panime enda jaoks paika sellised pidepunktid oma 3 nädalase katserännaku jaoks:

Eesmärgid:

  • et energiat oleks rohkem
  • et oleks ‘kergem’ olla /enesetunne paraneks

On väga tore, kui katse käigus õnnestub:

  • välja selgitada enda jaoks sobilikud toidud
  • saada mõtteainet edaspidiseks, kuidas enda eest paremini hoolitseda:)

Tegevused: 

  • märgin üles mida söön ja kuidas toit mulle mõjub (annab energiat, teeb väsinuks, tekitab kõrvalefekte vms)
  • märgin üles kui ja kui palju liigun
  • panen enda jaoks paika toidu- ja liikumiseeesmärgid, mida katsetan, kuidas minu keha ja energitase nendele reageerivad
  • jagan infot omavahel, et teada saada, mis teiste inimeste jaoks töötab ja saan inspiratsiooni enda jaoks edaspidiseks

Leppisime kokku, et hea algus katse alustamiseks on uue kuu algus. Seega, alustame 1.veebruaril ja proovime 3 nädalat ennast distsiplineerida ja tundma õppida.

Meie oleme valmis, hakkame pihta ning loodame, et saame millelegi huvitavale jälile, mida ka teiega jagada..:)

Rõõmsalt veebruarile vastu!

 KÕIK JÕULULAUALE ÜHEST KOHAST!

Postitas NOP dets., 12 2017,

Iga-aastane Kõik Jõuluks Ühest Kohast tellimine on avatud! Vaata järele ja telli ette, sest praegu on meil kõigil veel aega unistada, mida järgmisel nädalavahetusel lauale panna ja selleks, et ei peaks viimastel päevadel stressis mööda poode kappama ja vajalikku kokku ajama, ongi just see mõte meil ellu kutsutud.

NOPi köök teeb eelroogadeks, pearoa kõrvale ning magusaks palju head. Pearoaks saad tellida talulinde ja verivorste (k.a. gluteenivabu). Oleme lähtunud põhimõttest, et kõik vajaliku lauale peaksid siit nimekirjast leidma ning kui jääbki midagi puudu, siis on NOPis kraami veel palju, et põhimõtte, Kõik Ühest Kohast Jõulauale peaks päriselt ka toimima.

Nii et – vaata ära ja telli jõululauale esmaspäeva 18.12 kl 12ni ning vana-aasta õhtuks neljapäevani 28.12 kella 12ni. Kel soovi, võib tellida ka eelolevaks nädalavahetuseks ehk siis linde tuuakse meile ka 15.12, seega unistused teoks! 🙂

Jõulutellimused


Mis pühade ajal menüüsse sai?

Postitas NOP dets., 05 2017,

Ühel päeval ütles keegi targem, et jõuluootus on sellepärast tore, et peatume oma igapäevases rutus ja tarbimisvajadustes korraks põhiväärtuste juures. Ja tõesti, kui järele mõelda, siis mis muud need jõulud ongi, kui et ootame pikkisilmi aja mahavõtmist ja isegi kui kirume neid lõputuid kooskäimisi ja -viibimisi terve detsembrikuu jooksul, on nad lõpuks kõik ju väga toredad, sest võimaldavad meil aega võtta lähedaste ja oluliste inimeste jaoks.

Ja põhiväärtustest räägib ka pühadetoit. Kui paljud teist mäletavad neid vanaema marineeritud räimesid, mida sai  lõputult söödud või see praekapsaski. Kui see terve suve saartevahel seilavate praamide menüüs on, siis tundub see kergelt öelda kummaline, aga kui pühade ajal on keegi tõeliselt vaeva näinud, et see perfektsuseni timmida, siis võib see elamus omaette olla.

Nii said ka meie menüüsse seekord RÄIMED, mis kõnetasid meid oma lihtsuses kui ainukesed kalad, mida jõulude ajal tahaks. Terve talve tuleb neid meie oma merest ja kui meri jäässe läheb, siis lähevad nad veel eriti heaks. Panime ühte rooga kokku tatrajahu ja Liibanoni vürtsidega praetud ja astelpaju ja meega marineeritud räimed, tegime juurde lõkkekartulit, mis kokku meenutavad ühteaegu nii suvel lõkkes tehtud tuhvleid kui värskelt kalamehe käest saadud kala, milles on midagi üdini kodust ja luksuslikku.

PRAEKAPSAS. Oleme aastaid katsetanud erinevaid verisoone hapukapsa salatist, mida lõputult fänname selle tervisllikkuse tõttu. Seekord proovisime küpsetada sellest praekapsa, kuhu lisasime piisavalt õuna, et anda talle magusust, sügavust ja hõrkust. Koos grillitud siguriga said nendest ideaalsed kaaslased Eestimaa (ja kaugelt mitme teise maa) parima maheda rohumaaveise steigi juurde.

KÕRVITS ja BAKLAZAAN. Ei ole just suur saladus, et armastame juurikaid. On nad ju ühed tervisliku toitumise alustalasid ning aastatega on meie armastus igasugu juurikate/köögiviljade vastu vaid kasvanud. Seekord tahtsime menüüsse panna täidetud kõrvitsat, aga meie taludel ei olnud pakkuda normaalisuga inimesele mõeldud kõrvitsaid. Edasi mõeldes sai täidetud kõrvitsast hoopis täidetud baklazaan, mis vürtsdega grillimisel ja metsiku riisi-oliivide-rosinate täitmisel ja Chimichurriga üle puistates, sai täpselt selline, millest puudust olime tundnud. Kõrvitsast aga ei suutnud me kuidagi loobuda ja lisaks ühele kõrvitsale tõime lisaks veel teisegi ning vaimustusime, kui panime ühte rooga kokku ahjus küpsetatud muskaatkõrvitsa ja kergeks salatiks viilutatud spagetikõrvitsa, i’le panevad täpid kergelt vürtsikas kõrvitsakaste ja kitsejuustuvaht. Kas keegi saab nüüd veel väita, et ideaalselt sobivad kokku vaid peet ja kitsejuust?

Pühadeseks EELROAKS tahtsime anda võimalust maiustada ühe talu trühvlijuustuga, millisega pole veel keegi hakkama saanud ja avastasime, et koos meie enda mustika-kohvi võidega moodustas see täiesti omaette klassi. Eks me teame kõiki, kes midagi huvitavat ja head teevad ning pole erand ka Kotzebue meistrid, kelle sea-ja lambasalaamit tahtsime teile maitsta anda, miksides nad kokku marineeritud maapirni ja kergelt vürtsika kõrvitsamoosiga.

Selle aasta MAGUSAKS ristime aga hoopis ahjuõuna, milles on midagi väga kodust, samas ei ole teada, miks me seda enda kodudes nii harva teeme. Aga nii ta menüüsse potsatas, teiste suursuguste seas, ahjuõun tšillise kaerahelbekrõbedaga kõrvitsa-granadillikastmes kookospiimakreemiga. Muidugi on meil saadaval ka kohupiimane, aga üdini luksuslik jõulukook ja meie maja hiti-letilt ehk keekside seast saab valida ühe pühasemas vormis ja sisus.

Joogisoovitused tulevad nii alkovabade tervisetoonikute, wellness lattede kui ka naturaalsete (ei ole nii mahedad ega biodünaamilised vaid naturaalsed) veinide, oranzide vahuveinide või hoopis meie maja nn glögi ehk sooja terviseshoti (jõhvikas, goji, astelpaju, mesi, ingver, sidrun) õunamahla ja rummiga näol.

Palju muud head on ka alles. Loodame, et naudite ja andke kindlasti meile teada, mis te kõik sellest arvate ja mida järgmisena ootate! 🙂

Head sügise ärasaatmist !

NOPipere

 


‘Kõik lauale ühest kohast’ tellimine

Postitas NOP ,

Juba aastaid teile vajalikuks osutunud Jõululauale tellimisnimekiri on kohe koos ja teile avalik – tsekka siia tagasi ja me loodame selle üles panna nädala alguses, mis algab 11.detsembriga. Nimekirjas leiad ikka terved linnud, verivorstid mahedad ja gluteenivabad, imelise  praekõrvase, huvitavad eelroad ja muidugi magusa. Kas pole tore unistada, mida tahaks pühade ajal süüa ja siis see stressivabalt kõik meie juurest peale korjata? Tellimusi võtame vastu kuni 18.detsember, et neid siis teile sobival ajal alates 21.12 laiali jagama hakata. Varsti-varsti, ongi need jõulud käes.

Täname, et annad meile võimaluse oma jõulud eriliseks muuta! 🙂


Jõulud.Jõulud?Jõulud!

Postitas NOP okt., 25 2017,

Olgugi, et veel on tuhat asja, mida tahaks enne aasta vahetumist ära teha, on aastad näidanud, et elu läheb ka peale aastavahetumist edasi ja kõigega ei peagi enne seda ühele poole jõudma.. Hoopis toredam on lasta sel pühade ootuse ajal vaikselt enda poole libiseda, mõelda rahulikult läbi kingiideed endale ja teistele, et aega jätkuks planeerida ja ikka ka nautida.

Meie oleme, nagu ikka, seadnud kokku sellise unistuste nimekirja, mida ise tahaks paki sees saada ning teistele ka kinkida. Nagu ikka, oleme teinud ise nii magusat-soolast kui kogunud kokku oma imeliste partnerite käest nende huvitavamad ja paremad palad. Nimekiri on siin,  mõelge ja nuputage ning võtke meiega ühendust, et saaksime teile midagi head kokku panna. Nimekirjas tasub tähelepanu pöörata veerule ‘vajaks külma’ – need on tooted, mis lõpmatuseni ei seisa soojas, aga nii ca päevakese peavad ikka vastu (täpselt niikaua et kingisaaja jõuaks need kodus külma toimetada:). Ka lastepakkide (need ‘teistmoodi maiustuste pakid’) ideed oleme siia ära peitnud, aga lastele saab lisaks veel tuhat-head asja sokutada, et nendest peaks siis ikka eraldi rääkima:). Täpsema huvi korral võta ikka meiega ühendust, et saaksime juba koos edasi nuputada:)

Mõnusat ootust meile kõigile!

 

vajaks kylma NOP
Wellness latte segu Kollane: Kurkum- Ingver +
Wellness latte segue Punane: Peet-Kardemon-Kaneel-Invger +
Toorkakao segu purgis: Toorkakao- Maca +
LEIVAD
Mustemast mustem köömneleib
Must seemneleib
MAGUSAD VÕIDED, VÜRTSMOOSID
Mustika-kohvi võie + +
Jõhvika võie + +
Astelpalju võie + +
Apelsini-kakao vürtskreem (justkui tervislik nutella:) + +
Kõrvitsa vürtskreem + +
SOOLASED POTSIKUD JA MOOSID
Vürtsikas kimchi (hapukapsa salat) + +
Praekapsas õuntega + +
Jõhvika – õuna vürtsmoos + +
Kõrvitsa-kirevilja-sinepimoos + +
Kadakamarja sinep +
Krehvitine sahvt +
Sibulamoos +
Mädarõigas äkiline +
Marineeritud kõrvits +
Marineeritud peet +
Peediledzo
Marineeritud jalapeno
JUUSTUD, VORSTID, KALAD, SEENED
Võrumaa talu trühvlijuust +
Võurmaa talu lehmajuust lambaläätsedega +
Käsitöö sealiha salaamivorst +
Kästiöö lambaliha peenikesed vorstid (5tk) +
Hearingas mustsõstra marinaadis + +
Astelpaju – meega marineeritud räimed + +
Sibularäimed +
Sinepiräimed +
Kadakaräimed +
Marineeritud kivipuravikud +
Küülikumaksapasteet + +
MAGUS, PÄHKLID, TERVISEPURGID
Jõulukook väike (ca 8-10 tk) või suur + +
Puitvormis NOPi jõulukeeks väike/suur + +
Terviseshot purgis + +
Piparkoogimaitselised grissinid +
Jõhvika-martsipani rugelbach (toorjuustuküpsised) +
Maapähklivõi küpsised soolahelvestega +
Rukki-soko NOPsid (väikesed küpsised) +
Väemarjade NOPsid (väikesed küpsised) +
Roosa õhitud riis (maasikate-gojidega) +
Kirju kass (ampsukas/suur) + +
Valge soko õhitud pistaatsiapähklitega (ampsukas) + +
Koores maapähklid tuutus +
Chai vürtsidega röstitud mandlid +
Nõgesemarmelaad
Nõgesemesi
Tatramesi
Angervaksa zelee
Männikäbimoos
Mandlivõi (Eesti esimene mahe)
JOOGID
Jõhvika-cayenne tervisetoonik + +
Astelpaju-kurkumi tervisetoonik + +
Pihlaka siirup kirsilehtedega
Angervaksa siirup
Kuusevõrsesiirup
Ubina -ingveri gloögi (alkovaba)
Mustsõstraglögi (alkovaba)
Tervisejook rummiga +
Hõõgsiider

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sügisene Gurmeeturg 9.september

Postitas NOP aug., 09 2017,

Pärast suve tuleb taas sügis ning traditsiooniliselt lõpetab suvise ja alustab sügisese hooaja (mis on rohkem linnane ja linnasõprade-kodusem) NOPi Sügisene Gurmeeturg. Septembri teine laupäev, kui esimene linnajõudmise rutt möödas, pliiatsid ja pinalid on nendele, kes neid vajavad, muretsetud ning aeg korraks hinge tõmmata ja nautida rutiini magusat mõnu, on paras aeg taas kokku tulla NOPi aeda. Sel aastal siis 9.septembril, et kohata mitmetes kümnetes sõpru, ägedaid ja uusi tegijaid Eestimaa mitmest paigust, täita turukorv nädalajagu maitsva kraamiga ja mekkida kõht täis sügisest inspiratsiooni saanud toitudest – jookidest.

Järjekorras juba kaheksas, aga alati erinev, nende tulijate ja tegijate nägu, kes sel korral kohal. Turupäev kestab kl 10-16 vahel

Pane kalendrisse kirja, sest kord aastas saame kõik korraks NOPi aias ju kokku! 🙂nop-gurmeeturg-2016-veebi43


Testimisele tulevad taas veinid

Postitas NOP mai, 16 2017,

Lõpuks on ka meil twine-tasting-signaandunud talv ning külalised on nõus taas külla tulema.

Seekordseks külaliseks on kauaoodatud kauge külaline Lõuna-Aafrika ühest vanimast veinimajast Steenbergist – veinimeister JD Pretorius. Temaga tulevad kaasa loomulikult lõunapoolkera uhkemad vahukai ja veinid Steenbergi ja Graham Beck´i veinimajadest ja lauale jõuavad:

MCC steenberg 1682 Chardonnay
MCC Steenberg 1682 Pinot Noir
Klein Steenberg Sauvignon Blanc 2016
Graham Beck Pheasant Run Sauvignon Blanc 2015
Klein Steenberg Cabernet Sauvignon 2014
Graham Beck Coffestone Cabernet 2013
Graham Beck Rhona Muscadel 2013

Nii mõnus, lõpuks ometi! Tule kampa! 😉

Bronni koht liis@nop.ee ja kinnita seda broneerimistasu 15 euri makstes Köleri deli+pood OÜ arvele EE177700771001712781

bottle


Kevadpühade koogiideed…

Postitas NOP apr., 11 2017,

Kevade ootamisega oleme me nii ärevil, aga ärme siis ära unusta, et lahedad kevadpühad on kohe ukse ees ning imelist magusat saate meilt ka ette tellida. Kevade tulekust annab märku muidugi rabarber, seetõttu on pakkumises kaks rabarberikooki (rabarberi-maasikakaramelli krõbedik ja rabarberi pavlova – mõlemad väikseformaadilised, esimene 6,9 euri, teine 11.50 euri), kohupiima-virsiku plaadikook (kg 17,90 euri) ja makroonitibud, mille oleme teinud laktoosivaba toorjuustuga (3,50 euri tk). Tellige ikka vähemalt 1 päev ette ja aadressilt tellimine@nop.ee. Ilusaid-ilusaid kevadisi pühi!!!: )IMG_1642IMG_1658IMG_1648IMG_1661


TMW erimenüü-joogid Kevad ATTACK!

Postitas NOP märts, 30 2017,

tastesKevadesse ärkamine tundub saama traditsiooniks, et tuleb koos Tallinn Music Week’iga, kes justkui raputab, et aeg ärgata ja elada!;). Inspireerituna rahvusvahelisest festivalist ja kevadest on meil sel nädalal erimenüü, joogid&söögid.

Erinevad (7) rohelist supervilja said smuutisse Kevad ATTACK!, rabarber läks lisaks #vegan ja #novegan küpsetistele koos vaniljega purki ja ootab Mimosaks saamist. Nõgesejahu sai piruka sisse. Punane apelsin sai salatisse ja mahlaks. Nuikapsas, kui üks efektiivsemaid detox juurikaid, jõudis vene-koreapärasesse salatisse. Lisaks toovad rahvusvahelisust Jaapanist Lõuna-Ameerikani toorained, millest inspireerituna teeme meie sööki-jooki ja muusikud linna peal tööd ja kunsti. Ja muidugi ei saa me ilma Muhuta, kust tuleb seekord jaanalinnuliha, mis on suussulavaks carpaccioks ja seda jätkub täpselt niikaua kui jätkub, menüüst seda hiljem ei leia ja kes soovib proovida, siis see seab sammud siiapoole. See on midagi tõsiselt erilist eestimaist.

Lisaks, pane kalendrisse kirja, et TMW Linnalava raames on meil 2 kontserti neljapäeval 30.03 kl 14.45 ja 15.30 – teeme sellest nädast midagi, mida meenutada! Imelist kevade ja TMW nädala algust!

Tsekka Linnalava üritust siit, ära maha maga 😉
https://www.facebook.com/events/743673295800304/

17505159_1676292612387301_2629132824790465571_o17309747_1676276425722253_6288269421072801845_n17156241_1676269559056273_522091196143641732_nIMG_1506IMG_1502


VASTLAKUKLID??? VASTLAKUKLID!!!!

Postitas NOP veebr., 07 2017,

Nii, avame ettetellimise meie selle-aastastele vastlakuklitele. Palun saatke oma tellimused koos koguste ja järeletulemiste aegadega aadressile tellimine@nop.ee. Kui soov saada need ka kusagile saadetud, siis on see ka võimalik, lisades tellimusele 6 euri kullertasu.

Sel aastal siis 2 sorti:

Üks mahejahust ja kohupiima- vahukoore kreemi, jõhvika toormoosi ja pealt tsipakese sokolaadiga. Hind 2.5 euri

Teine gluteenivaba ja kama-kohupiima-vahukoore kreemi, mustsõstra toormoosi ja pealt tsipakese roosad (peedipulber) . Hind 3 euri.

Hõissaaaa!

IMG_20170130_131256_699


Üritus: Kus tehakse head veini?

Postitas NOP jaan., 12 2017,

cfuqu4e0saergdmvwtc4Eelmisel aastal heameele mõminaga vastu võetud veiniuurimisõhtud jätkuvad ka sel aastal. Uurime siis edasi, kas Lõuna-Aafrika kvalifitseerub ikka Uue Maailma veinitootjate alla, kui veinitegemise ajalugu ulatub seal pea 4 sajandi taha ning veiniistandused on kohati 8nda põlvkonna käes.. Kes siis ikkagi on uustulnuk sel turul ja kes mitte ehk kus siis tehakse häid veine?

Uurimise alla tulevad Graham Becki, Oak Valley ja Eagles Nest’i veininmajade tipptoodang, mis nende kodumaalgi väga hinnas ja tuntud. Ehk teisisõnu 3 erinevat mulli, 2 valget ja 2 punast:

MCC Graham Beck Brut
MCC Graham Beck Brut Rose 2010
MCC Graham Beck Cuvee Clive 2009
Eagle´s Nest Sauvignon Blanc 2016
Graham Beck Lonehill Chardonnay 2015
Graham Beck The Ridge Syrah 2013
Oak Valley Merlot Cab Blend 2011

Koha broneerimiseks palun tasu registreerimistasu 15 € Köleri deli+pood OÜ arvele EE177700771001712781 ja saada ka kinnitus enda tulekust info@nop.ee’le.

Veiniõhtut viib läbi Andres Erm, kes meist nende veinide kohta kõige rohkem teab.

Kohtumiseni!


Kalapäev Neljapäev (22.06), ettetellimisel suurem valik

Postitas NOP jaan., 10 2017,

Meil on hirmus-hirmus heameel, et viimase poole aasta jooksul oleme üles leidnud kaks täiesti erilise energiaga inimest. Sellised, kes fännavad enda toodet, sel korral siis kala, nii palju, et on nõus selle nimel linna tooma selle kõige värskema, ilmselgelt kõige parema kala meie vetest. Laur -kes toob meile juba kevadest ülihead ja värsket vikerforelli fileed (proovige seda toorelt sashimina süüa, te ei usu selle hõrku maitset!) ja külmsuitsu ja soolaforelli ning just nüüd lisandunud Siim Kalanast Hiiumaalt, kes hakkab meile toimetama Hiiumaa värske, suitsutatud ja purki pistetud kala. Paremat uudist on hetkel võimatu välja mõelda:)

Kala saabub neljapäeviti ning midagi tuleb meil alati ka müüki, aga selleks, et te saaksite kätte just selle, mida hing kõige rohkem ihkab, viime sisse ettetellimissüsteemi.

Igal teisipäeval, paneme siia blogisse nädala kalanimekirja, see hakkab kõikuma muidugi sellest, mida sel nädalal merest saadakse, kas jää tuleb ja kas üle mere meieni pääseb, aga kindlasti leiate sealt alati midagi. Teil jääb üle sealt endale parim välja noppida ja meile tellimus saata kolmapäeva hommikuks kella 10ks – email: tellimine@nop.ee ja siis jääb üle muidugi sellele neljapäeval järele tulla. Lahe? Vaid Hiiumaa kala tuleb reedeti, Lääne-Virumaa kka neljapäeval.

Selle nädala nimekiri on selline:

Eilne saak Hiiumaa vetest – ahven, lest, säinas, räim, Lääne-Virumaalt vikerforell ja Peipsist koha:
VÄRSKE KALA
 -VIKERFORELLI filee värske, vaakumis, ca 500g, 14,4 eur kg, Lääne -Virumaa
Kui juba ettetellimisele jutt läks, siis lisame siia juurde, et jätkuvalt võtame vastu iganädalaselt tellimusi ka TALUKANALE. Kana on terve kana, vaakumis, värske. Maksab 6,4 eur/kg. Kanad saabuvad teisipäeviti, pärast tellimuse esitamist võtame teie telefoni numbri, nii saame aegsasti teada anda, millal kanale järele tulla. Tellimus esitada nädal ette neljapäevaks. 
14753672_1826557434229469_349366546694475517_o 14853202_1826558384229374_9154022842992656740_o 14570810_1826557350896144_6378781606441682632_o 14725760_1826560387562507_2732444916629538854_n 14853184_1826553717563174_7064026193465969824_o 14589945_1826583227560223_7016348030346149458_o

Telli head toitu aasta viimaseks nädalaks

Postitas NOP dets., 12 2016,

Meie traditsiooniline jõuludeks ja aastavahetuseks toidu tellimine on AVATUD. Nagu ikka, oleme kokku kogunud kõik selle vajaliku ja parimatest parima. Ikka selleks, et saaksite rahulikult oma toidutegemise plaanid läbi mõelda, rahulikult ära tellida ning teile sobilikul ajal kõigele vajalikule järele tulla. Ilma stressita. Ilma üllatusteta. Puhas toit. Armastusega tehtud ja hoitud.

Idee endine: paneme siia vaid näidisnimekirja, palun küsi tabelikujul hinnakirja (tellimine@nop.ee aadressilt), saada soovidega täidetud tabel tagasi niipea kui tead, mis soovid või siis hiljemalt esmaspäeva 19.12 keskpäevaks jõulutellimuseks ning teisipäeva 27.12 õhtuks vana-aasta õhtu tellimuseks (kraami saab kätte alates 29.12). Nimekirjades on vaid see kõige hädavajalikum, palju head kraami saad noppida üles ka poest.

Mõnusat planeerimist ja imelisi pühi! 😉

EELROAD – Purki pandud kalad, pasteedid, süldid, NOPi hummused, pestod.

PEAROAD – TALULINNUD, MAHELIHAD-VORSTID, KOHALIK KALA

PEAROA kõrvale – värvilised juurikad/võrsesalatid/lehtkapsad ja hapukapsad eesti- ja koreapäraselt

MAGUS – NOPi piparkoogitaigentest ja glasuuridest mitme erineva keeksi-koogi-pavlovarullini.

ja KINGABI – Vanaema, Vanaisa, Tervisejüngri pakid.

EELROAKS …

teeb valmis

HUMMUSED, PESTOD
Hummus röstitud küüslauguga NOP
Hummus traditsiooniline NOP
Hummus terav NOP
Peedi-wasabi hummus NOP
Spinatihummus NOP
Sidrunihummus NOP
Baba Ganoush hummus NOP
Päikesekuivatatud tomatite pesto NOP
Spinatipesto NOP
KALAD
Suitsumakrelli määre NOP
Heeringamarja toorjuustukreem NOP
Heeringad mustsõstramarinaadis NOP
Äkiline säinas Hiiumaa kala
Sinepiräimed Hiiumaa kala
Sibularäimed Hiiumaa kala
Tsitruseräimed Hiiumaa kala
Vürtsikilu Hiiumaa kala
Vikerforelli filee külmsuitsu Kohalik kalakasvatus
Soola vikerforell Kohalik kalakasvatus
Suitsuangerjas Eesti
Suitsuahven/lest (embkumb jää alt saadakse) Hiiumaa kala
Suitsulõhe (terve kala või 0,5 kg steik) Hiiumaa kala
LIHALISED
Küülikumaksa pasteet NOP
Veisemaksa pasteet Väiketootja
Põhjaka pasteet Põhjaka mõis
Sült sealihast Väiketootja
Maheveise täissuitsuvorst Mahe väiketootja
Põhjaka salaami Põhjaka mõis
PEAROOG – LINNUD, LOOMAD, KALA
Part jahutatud Mahe väiketootja
Talukana jahutatud Väiketootja
Küülik terve Mahe väiketootja
Maheda rohumaaveise ahjuprae tükk (sisetükk) Liivimaa lihaveis
Maheda rohumaaveise Flat Iron Steik Liivimaa lihaveis
Maheveise sisefilee Mahe väiketootja
Maheda rohumaaveise antrekoodi ribid ribs Liivimaa lihaveis
Verivorstid mahedad Väiketootja
Taluverivorstid suitsulihaga Talk
Säinahakkliha Hiiumaa kala
Ahvenafilee Hiiumaa kala
Vikerforelli filee Kohalik kalakasvatus
Talukana lisanditega eelvalmistatud NOPi köögis koos lisanditega
(bataaditamp, brüsseli kapsa pannisalat, punase kapsa kimchi, kana limoncello marinaadis)
PEAROA KÕRVALE -lisandiks
Punase kapsa kimchi (koreapärane vürtsikas hapendatud kapsas) NOP
Hapukapsas Harjumaa talu
Vürtsikas õuna-pohlatsatni NOP
Sibusasahvt Põhjaka mõis
Kadakasinep Väiketootja
Mädarõigas äkiline Väiketootja
Maapirn (pestud) Mahe väiketootja
Värviline porgand Mahe väiketootja
Värviline väikeste peetide mix Mahe väiketootja
Kaalikas Mahe väiketootja
Pastinaak Mahe väiketootja
Naeris Mahe väiketootja
Brokkolini Mahe väiketootja
Lilla kartul välismaa kraam
Keedetud peet vaakumis Mahe väiketootja
Kõrvitsa viilud vaakumis Mahe väiketootja
Hapukurk  vaakumis Mahe väiketootja
Lehtkapsa mix Mahe väiketootja
Roheline sibul mahe Mahe väiketootja
Talvine võrsete segu Mahe väiketootja
Vürtsikas võrsete segu Mahe väiketootja
LEIVAD, VÕID
Mustõstravõi NOP
Kurkumi-ingverivõi NOP
Muhu rukkileib kanepiseemnetega väike Muhu pagarikoda
Muhu rukkileib kanepiseemnetega suur Muhu pagarikoda
Köömnetega rukkileib väike Väikepagar
Evelini leib Saaremaa pagarid
Põhjaka mõisa rukkileib Põhjaka mõis
Kiviahju baguette oliivide& päikesekuivatatud tomatitega Väiketootja
Ciabatta tume Väiketootja
Ciabatta hele Väiketootja
NOPi MAGUS..
Rikkalik jõulukeeks martsipani jm heaga (gluteenivaba) NOP
Vaarika-õunakeeks (gluteenivaba) NOP
Kõrvitsakeeks (gluteenivaba) NOP
Pavlovarull kirsside ja valge sokolaadikreemina NOP
Pavlovarull mango ja passiooniviljadega NOP
NOPi kirju koer NOP
Jõulukook väike toorjuustu-valge sokolaadi NOP
Jõulukook suur toorjuustu-valge sokolaadi NOP
Mustika-kohvi toorkook väike NOP
Mustika-kohvi toorkook suur NOP
KÕIK PIPARKOOKIDEKS! (vaid mahemunad ja keemiavabad glasuurides)
Piparkoogitaigen mandlijahuga NOP
Gluteenivaba piparkoogitaigen NOP
Valge glasuur NOP
Roheline glasuur (spiruliinagapulbriga) NOP
Kollane glasuur NOP
Roosa glasuur (peedipulber) NOP
Piparkoogid lahtiselt (gluteenivabad) NOP
Piparkoogid lahtiselt (mandlijahuga) NOP
TERVIS PURGIS & MAHLAD
Tervisepurk nr 1(goji,jõhvikas,astelpaju,mesi,ingver,sidrun) NOP
Tervisepurk nr 2(küüslauk,ingver,astelpaju,kurkum,cayenne pipar,sidrun,mesi) NOP
Õunad: mahedad kuldrenetid Lõuna-Eesti talu
Mandariinid Itaaliast Itaalia
Kuldrenetimahl Jaanihanso (mahe) Jaanihanso
Maheõunte mahl 3L Triinu Hiiumaalt Hiiumaa
KINGIABI
VANAEMALE (roosuhkur ingveri&kurkumiga/roosa Himaalaja kristallsool lavendliga/Karlova ökoKohv/jõuluiiris munalikööriga)
VANAISALE (Põhjaka salaami, NOPi pasteet, kadakasinep, mädarõigas äkiline)
VÄIKSELE TERVISEJÜNGRILE (NOPi 1 tervisepurk, matcha mesi, NOPi roosuhkur kurkumi ja ingveriga)
SUURELE TERVISEJÜNGRILE (NOPi mõlemad tervisepurgid, matcha mesi, NOPi roosuhkur kurkumi ja ingveriga)

img_0679


Jõulupakid? Jõulupakid!

Postitas NOP nov., 15 2016,

img_0610Nagu talvi, tuleb jõulgi tavaliselt väga ootamatult. Vist seetõttu, et tema tulekuga saab taaskord midagi läbi ja pärast teda on tükk aega veel kevadeni, seepärast lükkame mõtet temast endas edasi… Samas kui ta käes on, siis on hiiglama tore. Jah, ostuhullus, käib teilt peast läbi. Aga samas, kui mõtestada seda enda jaoks aja maha võtmisega vanemate, vanavanemate juurde sõitmisega; pere, kõige lähedasemate, sõprade, laste keskel olemise ajaga, siis tundub kõik õige.

 

Meie tahame igal aastal kaasa aidata hea toidu muretsemisel jõuludeks. Et oleks eriline. Et saaks maitsta midagi, mida tavaliselt ei saa ja samas, võibolla läbi selle toetada väiketegijaid, kes nendesse erilistesse toodetesse niipalju oma hinge ja armastust panevad, et see kindlasti ka jõululaual silma paistab.

Seetõttu oleme sellelgi aastal kogunud teie jaoks kokku parimad ja sobilikumad palad, millega saaksite oma kolleege, sõpru, lähedasi kostitada.

Selguse mõttes, see info puudutab praegu vaid ettetellitavaid jõulupakke, mitmedki teist, kes ootavat pikkisilmi taas jõuludeks kojutellitava toidukraami nimekirja, peavad natuke veel ootama, detsembri alguses avaldame ka jõululauale tellitavate toitude nimekirja, kuhu mahub nii eestimaised linde, talu verivorste jm head-paremat kraami. Aga jõulupakid siis, sõltuvalt paki suurusest ja eelarvest, saate valida sobiliku sisu, toome siinkohal väikese ülevaate, täpse nimekirja koos hindadega saaksime saata teile emailile, andke teada, kui huvi pakub, kirjutades meile info@nop.ee.

img_0591

img_0590-2

 

NOPi SOOLASED:

– Ingveri – kurkumi ja mustsõstra maitsevõi  (proovi neid röstitud rukki-köömneleivaga)

– Punase kapsa kimchi (proovi seda ka pannil soojendatuna, väga lahe asendus tavalisele hapukapsale)

– Õuna-pohla chutney (täiesti möödapääsmatu nt koos maheverivorstide või talu verivorstide (ka gluteenivabade) juurde)

– Mustõstramarinaadis heeringad (kes ütles, et heeringas maitseb hea ainult soolasena?)

– Küülimaksapasteet astelpaju tarretisega (söö või lihtsalt purgist)

NOPi TERVIS PURGIS:

– Tervisehotid nr 1 Goji-Jõhvika ja nr 2 Astelpaju-Apelsini (juba aastaid oleme teinud nr 1, nüüd lisame ka nr 2, sest kui ikka haiguste aeg hakkab tulema, siis ei ole võimalik neid mitte süüa ja terveks jääda)

– Kookospalmi suhkur chai vürtside, ingveri, kurkumiga (lisa vaid kuum piim/vesi ja saa kõik vajalikud immuunsussüsteemi toetavad ained kätte)

– Tervisetee kotike (kas oled oma vanemad ja vanavanemad õpetanud jooma seda iidselt head teed? – kotis on mahedad kurkumi-ingverijuur, sidrun, ja mesi. Palun õpeta neile see tee selgeks, seda on väga vaja neile ja meile ka muidugi!)

NOPi MAGUSAD:

– Kaneeli-ingveri mandlid

– Piparkoogid (gluteenivabad ja mandli-nisujahuga)

– Rikkalik jõulukeeks martsipani ja vürtsidega

– Jõulukook – saab teha nii väiksemat (6-8tk) kui suuremat versiooni (10-12 inimest)

– Vürtsised jõuluküpsised naturaalsete glasuuridega

– Sokolaadilusikas (valge, tume, chai vürtsidega ja mõned vahukommidega) – mõeldes neile, kes armastavad kakao asemel sokolaadi juua…..

– Gluteenivaba piparkoogitaigen. Mandli (nisu)jahu piparkoogitaigen ja looduslikud glasuurid (roheline, kollane, punane, valge)

img_20161110_132507

img_20161110_134110

img_20161110_134729

img_0550

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÄIKETOOTJAD

– Setumaa krehvtised ja kõrvitsased, sibulased sahvtid

– Mitmeid erinevaid talujuuste, mahedaid ja vürtsikaid, sõirasid ja kitsekaid

– Põhjaka salaami ja glögi

– Marineeritud kuuseriisikad ja kukeseened

– Sibulased, tsitrulised ja sinepised räimed

– Eestimaa lilleteed, erksast saialillest, sinise kassinaeri või igalajal imelise pärnaõieni. Tee juurde saab lisaks pakkuda Kibuvitsamoosi, milles sees vaid Cvitamiin:)

– Kodutehtud rukki-köömneleib

– Marineeritud lillkapsad, porgandid, naerid, kõrvitsad, tomatid, küüslaugud, jalapenod ja peediletzod, ikka selliselt, mida tavaliselt ei ole harjunudki sööma

– Ja eriliseks testimiseks võib võtta Jääsiidrit või Ingveri / Vaarikaveini

Meil on suurim heameel teha koostööd nende eriliste inimestega Setumaalt Hiiumaani ja Saaremaalt Ida-Virumaani. Kõik vahepealsed kohad sealhulgas kaetud.

Mõnusat pühadeootust ning planeerimist!

img_0593

img_0579

img_0594img_0599

 

 

 

 

 

 

 

 


KAPLINN kohtub KADRIORUS e toit+vein 23.11

Postitas NOP ,

 

 

 

Olete lahkesti palutud ja oodatud:

Lõunapoolkeraimg_2320-1 üks parimaid veinimaju EAGLES NEST toob meile imelised veinid ja nende kõrvale lihtsalt peab tegema head toitu. Loomulikult kasutame võimalust teha aafrikapärast toitu. 4 käiku. Veine tutvustab Eagles Nest’i esindaja Mr. Du Toit Hoffmann.

Kolmapäeval 23.november kell 19 @NOP.

 

Menüüst on tänaseks koos lõuna-aafriklastega tegemiseks välja valitud:

Jaanalinnuliha carpaccio
ehk Eesti talu Aafrika mõistes – kuna sealkandis süüakse väga palju erinevaid lihasid, antiloopide erinevatest tõugudest maailma ilusaimate loomadeni, carpacciona, siis meil on vastu panna huvitavuse poolest meie enda jaanalinnutalu liha. Carpaccio juurde maitseme Viogneri

Lamba karree Aafrika kastmes
Lammas kui Lõuna- Aafrikas väga levinud liha, aga samas ka kui ideaalne kaaslane nende tugevatele punastele ja muidugi Eagles Nesti suurepärastele Merlot’ele ja Shiraz’dele

Magustoiduks tuleb Malva Puding – üks tüüpiliseimaid ja traditsioonilisemaid magustoitusid sealmail, mis see on, jääb üllatuseks.. ja siia juurde saame proovida Rhona Muscadel’

Loomulikult on veel tervitusjook, väike salat Savignon Blanciga ja õhtust saab suurepärane võimalus taas mõnusasti aega veeta.

bronni koht: info@nop.ee  ja  kinnita seda makstes 21.ndaks novembriks 55 euri Köleri deli+pood OÜ arvele EE177700771001712781

 

 


Otsime meiesugust KONDIITRIT

Postitas NOP okt., 25 2016,

See oli aastaid tagasi, kui otsustasime, et tahame ka kookide maailmas sõna sekka öelda. Meid paelus võimalus kasutada nii erinevaid tooraineid uudsetes kombinatsioonides ning katsetada erinevaid jahusid, mille tulemusena saavad kooke süüa ka gluteeni-laktoositalumatud ning need, kes niipalju suhkrut oma küpsetistesse ei taha. Muidugi ajas meid kohutavalt tujust ära ka fakt, et (ka isegi teised väiketootjad) astuvad järjest rohkem keemialabori valdkonda, mis jääb kaugele looduslikest võimalustest meie toidule maitset, lõhna ja värvi anda. Mingil hetkel me ei suutnud enam leida isegi oma väikepoodi häid ja puhtaid tooteid. Tuli ise hakata tegema.

Täna oleme oma koha meie külastajate südames leidnud, sest teeme nii kohvikusse kui poodi kaasa ostmiseks keeksidest ja pavlorullidest erinevaid koogimaailma hitte, milleta paljud enam ei kujutaks oma elu ettegi.

Kuna meie peakondiitri elu viib ta mõneks ajaks koju lapsi kasvatama, siis otsime kedagi, kelle hing tiksub meiega sama rada, keda innustub uute maitsekombinatsioonide leidmine uutes vormides ja alati puhtast loodusest inspiratsiooni saades. Hea oleks, kui Sind kõnetaks ka tervislikkusse tagaajamine koogimaailmas, sest usume, et siin on veel niipalju avastada ja ära teha!

Kui tunned, et võiksime rääkida, ole hea, palun saada meil info@nop.ee. IMG_9756 12803271_10153347731450846_7028835465885392900_n 11813399_10152975079270846_8285556392615480339_n IMG_8962 IMG_9375 IMG_8791 47 52 44

nop-gurmeeturg-2016-veebi60

 

IMG_9370 11813393_10152975078580846_4899566212562644624_n 11032753_10152975079660846_6010342336402567621_n IMG_8977 nop-gurmeeturg-2016-veebi109


Üritus 3.11: laual ainult VALGED VEINID

Postitas NOP okt., 21 2016,

Kas jälle vaja veini valida, aga MILLIST siis ???

image1Kui pead valima veini söögi juurde, millise siis valid? Kas tabab tihtipeale selline kimbatus, et peaasi, et mingit mööda valikut ei teeks?

Jah, meil paljudel on nii. Pole midagi teha, tundub, et kui ühe laua taha panna kas siis kõik vahukad või valged või punased, siis hakkavad silme ees joonistuma pildid ja asi saab klaarimaks.

Seetõttu, tule meiega ühise laua taha, teeme seekord lahti kuninglikud Chardonnayd, Rieslingud, viimase aja populaarsemaima viinamarja Sauvignon Blanc ja veinientusiastide tõelised maiuspalud Muscadet Sur Lie ja Viogner VALGED VEINID. Ja isegi ei usu, kuidas järgmine kord ei olegi sellist tunnet nagu ülevaloleval pildil..

Niisiis, järjekordne kogunemine NOPis!

Registreeri palun ennast (info@nop.ee) ja kinnita koht endale tehes osalustasu ettemaksu 15 euri Köleri deli+pood OÜ arvele E177700771001712781.

Ja veinid on laual seekord sellised:
Graham Beck Brut NV, Lõuna –Aafrika
Ackerman Muscadet Sur Lie 2014 , Loire, Prantsusmaa
Eagle´s Nest Sauvignon Blanc 2015, Constantia, Lõuna – Aafrika
Chateau Rochemorin Blanc 2012, Pessac Leognan, Bordeaux, Prantsusmaa
Graham Beck Lonehill Chardonnay 2015 , Lõuna – Aafrika
Eagle´s Nest Viogner 2014, Constantia, Lõuna – Aafrika
Karl May Riesling Trocken 2013, Rheinhessen, Saksamaa

KOHTUMISENI! 🙂


Ahh, kas Shampanjal ja Proseccol on mingi vahe???

Postitas NOP sept., 14 2016,

Pane aeg kalendrisse kirja – neljapäev 22.09 kl 18.30 – 20.00, sest publiku tungival nõudmisel tuleb seekord lahtiseletamisele mis ja kas üldse on mingi vahe neil vahukatel.

Külas Andres Erm ja Livika Liiv, kes võtavad ette 6 erinevat vahuveini, parimad Eestis saadaolevad omas kategoorias ja seletavad lahti, mis lugu siis nendega ikka on.
Veinide lõplik nimekiri kohe kohe koos, aga teada on, et maitsmisele tulevad
– Prosecco
– Cremant
– Cava
– Methode Cap Classic (MCC )
– Shampanja

Kuna maja pole kummist, siis palun eelregistreeri end info@nop.ee ja tasu 15 euri Köleri deli+pood OÜ arvele E177700771001712781 või NOPi poodi.

Näeme neljapäeval!

 

14361443_10153791917625846_1537466730869358253_o


Gurmeeturg piltides

Postitas NOP ,

Maitseid on võimatu piltidele seada, aga emotsioone püüavad pildid küll kinni. Suured tänud kõigile tulijatele ja olijatele, erilised tänud lähevad kõigile kaugetele tulijatele – Hiiumaale nii Kalanasse kui Emmastesse, Põlvamaale, Võrumaale-Setumaale, Ida-Virumaale kui ka paljudele vähem kaugematele ja päris lähedale! Suured tänud olemast ja tegemast, ilma teieta oleks toiduturg palju igavam!

Järgmise korrani!

nop-gurmeeturg-2016-veebi81nop-gurmeeturg-2016-veebi43img_0249 img_0241 nop-gurmeeturg-2016-veebi51nop-gurmeeturg-2016-veebi110 nop-gurmeeturg-2016-veebi109 nop-gurmeeturg-2016-veebi91nop-gurmeeturg-2016-veebi152 nop-gurmeeturg-2016-veebi151 nop-gurmeeturg-2016-veebi145 nop-gurmeeturg-2016-veebi139 nop-gurmeeturg-2016-veebi138 nop-gurmeeturg-2016-veebi126 nop-gurmeeturg-2016-veebi124 nop-gurmeeturg-2016-veebi122 nop-gurmeeturg-2016-veebi118nop-gurmeeturg-2016-veebi2 nop-gurmeeturg-2016-veebi6 nop-gurmeeturg-2016-veebi17 nop-gurmeeturg-2016-veebi20 nop-gurmeeturg-2016-veebi21 nop-gurmeeturg-2016-veebi32 nop-gurmeeturg-2016-veebi34 nop-gurmeeturg-2016-veebi38nop-gurmeeturg-2016-veebi42 nop-gurmeeturg-2016-veebi88


Tubli NOORKOKK!

Postitas NOP aug., 03 2016,

Otsime energilist, süüa teha armastavat ja sellega hästi hakkama saavat NOORKOKKA. Tahtmine tööd teha ülioluline, kõik muu on õpetatav.

NOPi köögimeeskond teeb kõike hommikusöögist õhtusöökide ja kaasamüügitoodeteni. Meil on väga tore ja kokkuhoidev tiim, tahad olla osa sellest, siis võta ühendust meie peakokk Maiduga  (mait@nop.ee /56908320) .

Kohtumiseni!

 

nop-gurmeeturg-2016-veebi48 nop-gurmeeturg-2016-veebi86 nop-gurmeeturg-2016-veebi64nop-gurmeeturg-2016-veebi50-1Telli jaanipäeva kraam taludest

Postitas NOP juuni, 17 2016,

Armastame seda hooaega, kuhu me kohe jõudma hakkama, iga nädal toob midagi uut, mis just Eestimaa põldudel, aias, kasvuhoones valmis saanud ning õige pea on seda kõike nii palju, nii erinevat ja nii head, et järge keeruline pidada. Me armastame tegelikult kohutavalt seda Eesti turukultuuri, käime ise seal otsimas head paremat ja soovitame ka teistele, aga meil on üks eriline kiiks ka, meile tegelikult meeldib kohutavalt teada, kes on päriselt selle tomati kasvatanud, kes on selle eest hoolitsenud, et need salatid just sellised on, kelle põllult tuleb hernes ja kes ütleb meile, et sellele maasikale pole tegelikult mitte midagi peale pritsitud ja võib küll otse karbist süüa.

Seepärast otsustasime, et paneme ritta kõik need hooaja tooted, mida juba hetkel saada on ning kes tahab, saab jaanipäevaks meie kaudu tellida – otse talust, otse tegijalt. Ülevaade on selline, tellimiseks, saada meile e-mail, me saadame tabeli sulle täitmiseks ning tagasi ootame pühapäeva 19.06 õhtuks. Kellele tähtis, kust toit tuleb, mis selle sees on ja et saab selle jaanipäevaks lauale, see teeb natuke tänuväärset planeerimistööd:)

Nimekiri ise selline:

SALATID: Uus Kongo talu rooma- ja jääsalat / Lõuna – Eesti talu mahesalatite segud ja beebispinat

JUURIKAD /MARJAD: (kõik Lõuna-Eesti talude mahetoodang) maasikas, lühike kurk, värvilised värsked porgandid, kirsstomatid, herned 

LIHA/KALA

Liivimaa Lihaveise maheveise toorvorstid, ribiliha, ahjuvorstid / Hiiumaa maheveise sisefilee / värske Eesti forellifilee (k.a. soola ka külmsuitsu)

MAHEMUNA või valmis KOOGID: kui tahad ise teha kooki, munatoite, siis telli mahemunad (kana / pardi /hanemunad) meilt või meie mahemunadest tehtud NOPi Pavlova kook või Kohupiima kook virsikutega

JUUST: Kalamatsi meierei mahedad juustud suuremas pakendis  – praejuust, paneer, ricotta, salatijuust, hapukoorevõi

LEIB/SALAAMI: Põhjaka mõisa leib ja salaamivorst

Ja muidugi, kellel isu tellida meie hummused, pestod, ette, siis see ka täiesti võimalik – terav, röstitud küüslaugu, traditsiooniline, spinati, peedi-wasabi, magus hummus / päikesekuivatatud tomatite pesto

Kellel huvi, see saadab teate tellimine@nop.ee meilile ning me saadame tellimisnimekirja kohale:). Kätte saab kraami alates kolmapäeva 22.06 pärastlõunast kuni 24.06 kella 15ni.

Mõnusat jaanipäeva nädalavahetuse ootust ja hõissaa eestimaise talutoodangu hooaeg!

 

IMG_20160603_125600Emadepäeva kook meilt?

Postitas NOP mai, 04 2016,

Teame, teame, kui tüütu on ette planeerida midagi mitu päeva, aga kui ikka midagi väga tahta, siis pole sellest planeerimisest pääsu.

Niisiis, laupäevaks-pühapäevaks ootame kookide tellimusi homme (neljapäeva) õhtuni. Kes väga soovib mingit kindlat kooki, tellib ikka ette ära, sest letis on küll palju ja rikkalik valik, aga seal kehtib ikka see vana hea ‘kes ees, see mees’ kultuur.

Valik meie kookidest:
– Vaarika-jogurtikook sokolaadibrownie põhjal (gluteenivaba)
– Valge sokolaadi toorjuustukook maasikatega (võimalik saada ka väikses vormis)
– Mustika-moonikook kreekajogurti kastmega (rafineeritud suhkru ja gluteenivaba)
– Rabarberi purukook kohupiimaga (gluteenivaba)
– Rikkalik sokolaadikook (gluteenivaba)
– Kohupiimakook virsikutega (ka väike vorm)
– 2 sokolaadikook banaanidega

Lisaks:
– Toorkoogid: avokaado laimi ja maasika
– Pavlovarullid: sokolaadi ja kirsside ning mango-passioni
– Gluteenivaba keeksid: vaarika-õunte ja banaani-sokolaadi
– Raberberikrõbedik vaniljekastmega (väike vorm)

Mõnusat nädalavahetuse ootust, aega planeerida see eriliseks:)

e-mail:info@nop.ee / tel 6032270


IMG_9375
10325777_10153405218905846_7074156551710779484_nIMG_8977IMG_937011032753_10152975079660846_6010342336402567621_n 11813393_10152975078580846_4899566212562644624_n 11813399_10152975079270846_8285556392615480339_n 12802800_10153396404045846_5726512417785045125_n 12803271_10153347731450846_7028835465885392900_n


Elagu muusika! TMW erimenüü

Postitas NOP märts, 28 2016,

Meie linnas toimub TMW, mis see aasta soovib olla isegi enamat kui vaid muusikanädal, liites endas disaini, maailma eest muretsemist kui ka suurepärast toitu. Meil on heameel olla selle nädala toetajad läbi oma eritoitude pakkumise, milleks on

NORIWRAP toortatra peedi-wasabi hummuse, wakame ja idudega
 
ROHELISE TEE LEEM õrnsoola nerka ja musta riisi nuudlitega
 
ja magusaks
 
MUSTA SEESAMI TARREND mandlipiima värske mango ja marjadega

Tulge proovima, nautima ja loodame, et võtate sellelt suurepäraselt nädalalt kõik mis tal pakkuda on!

IMG_9031

IMG_9033 IMG_9046

 


Vastlakuklid!

Postitas NOP veebr., 01 2016,

Selle aasta kuklid teie teenistuses: vaarikamoosi, toorjuustu-vahukoore imepehme nisukukkel pisukese vaarikaga ja ökospeltakukkel sokolaadinööpide ja sokolaadiga.

 

Telli ette: kirjuta meile info@nop.ee

Hind on 2,2 euri ja kohale võime ka toimetada!

HÕISSAA! TULGU TALV!
IMG_8791


Talvetoidud – lõunaks, õhtuks…

Postitas NOP jaan., 23 2016,

Talv.. Iga päev natuke omamoodi nägu ja tegu.. Küll on kummikuilm, küll on nii külm, et välja ei saa minna… Aga toidud kannavad sel ajal edasi ikka seda natuke sügavamat, nüansirikkamat, talvist nooti… Meil on heameel tutvustada meie menüüs selliseid talvekuningaid nagu

Vürtstikas Maroko lambapada mahedast Hiiumaa lambast ja kikerherne-läätsede-aedviljade vürtsikas pajas

Liivamaa Lihaveise kõige parem lihatükk ehk antrekoodi erilõige, mis saanud kerge suitsu ja siis küpsetatud ahjus ideaalseks, juures kaalikatamp, küüslaugune lehtkapsakrõps ja mustikakaste

 

NOP-i sügis-talv 2015 (24) NOP-i sügis-talv 2015 (32) (2)– kaladest on menüüsse saanud Alaska kõige punasem metsikum lõhe nerka peediste läätsede, brokolliini ja marineeritud kollase peediga ja muidugi värsked sinimerekarbid, mis oleks justkui suvest, aga koos koorese ja väga rammuse meie oma vete suitsuangerja leemes saab sellest ülimõnus talvine roog

NOP-i sügis-talv 2015 (19)

 

– kui lihad, kalad välja jätta, siis saame terve paraadi väga lahedaid toite nagu näiteks päevalilleseemnete ja röstitud kõrvitsate risotto, mustades seesamiseemnetes paneeritud juurseller koos tsillise hirsi ja porgandikreemiga ja muidugi soojendavad supid Eesti kohtub Jaapaniga ehk Lilla Kapsa supp Wakame ja Wasabiga ning juba tuhanded südamed võitnud vietnamipärane taimne Pho Chay tsillise leeme toorete aedviljade, võrsete, seentega

NOP-i sügis-talv 2015 (18)

– kergemate salatite-võikude ritta jääb Lehtkapsasalat grillitud kana ja õunte/viigimarjadega, juba ammmmmmu kõikide südameid võitnud ja meie maja klassikateks saanud Kartulipannkoogid mustsõstraheeringa ja heeringamarja-murulaugu toorjuustukreemiga, Posheeritud munad suitsulõhe ja avokaadoga röstitud mustal rukkileival ja Vietnami salat pardi confit ja värske mangoga.

NOP-i sügis-talv 2015 (33) NOP-i sügis-talv 2015 (27)

 

 

 

 

 

 

 

Küsite, et mida me soovitaksime? Külmemal päeval ikka vürstikamaid soojendavaid Pho’d ja lambapada, päikselisel päeval kõiki salateid, sinimerekarpe, talvisesse õhtusse nerkat ja antrekooti.. Nii palju head ja nii vähe veel aega jäänud talve lõpuni, et kõike ära maitsta !;). Head mekkimisi ja andke meile palun alati teada, kuidas maitses.

NOPi usinad kokad


Talulindude tellimused aastavahetuseks kuni 27.12

Postitas NOP dets., 26 2015,

Tellimuse aastavahetuse õhtuks saab saata kuni pühapäeva 27.12 pärastlõunani (kl17). Pakkumises ikka kalkunid (5-10kg, kg maksab 10,5 euri), haned (4-5 kg, kg maksab 13.5 euri), pardid (4-5kg, kg maksab 10,5 euri) ja kõik muu kraam, mis jõuludekski. Vt täpsemalt jõulukraami sissekande alt siit: 


Kõik jõululauale ühest kohast tellimine AVATUD

Postitas NOP dets., 09 2015,

NOP-i sügis-talv 2015 (41)Oleme juba aastaid püüdnud vähendada teie jõululaua stressi ja kogunud ühte kohta tellimiseks kõik hea ja parema, mida jõululaualt võiks leida. Nii ka see aasta, mahelinnud-lihad, NOPi köögi parimad palad graavinerkast, heeringamarjakreemist, hummuste ja maheveise maksapasteedini, NOPi kondiitrite jõulukeeksid, jõulupavlovad, muud hittkoogid ja muidugi piparkoogitaignad, glasuurid, piparkoogid, maheõunad ja klementiinid, käsitööleivad ja maitsevõid jne jne

Küsi täielik nimekiri aadressilt margit@nop.ee, mille saad ka täidetult esitada. Pea meeles vaid kahte kuupäeva:

JÕULUTELLIMUSED lähevad lukku KOLMAPÄEVAL 16.12 kl 12

VANA-AASTA tellimused lähevad lukku ESMASPÄEVAL 28.12  kl 12 (NB: lindude tellimused tuleb saata pühapäeval 27.12 kl 17ks)

Siin väike ülevaade ka:

EELROAKS …
Hummus röstitud küüslauguga
Hummus traditsiooniline
Hummus terav
Peedi-wasabi hummus
Spinatihummus
Päikesekuivatatud tomatite pesto
Punasekapsa pesto
Alaska graavinerka
Vikerforelli filee külmsuitsu
Soola vikerforell
Suitsuangerjas
Värske, vähesoolane kohalik kalamari
Heeringamarja toorjuustu kreem
Heeringad mustsõstramarinaadis
Maheveise maksa pasteet
Veisemaksa pasteet
Sült sealihast
Maheveise täissuitsuvorst
Põhjaka salaami
Vinnutatud maheveise tükid traditsioonilised
Vinnutatud maheveise tükid vürtsikad
PEAROOG – LINNUD, LOOMAD, KALA
Hani jahutatud, Eesti talu vabapidamine
Kalkun jahutatud, Eesti talu vabapidamine
Part jahutatud, Eesti talu vabapidamine
Talukana jahutatud
Hiiumaa mahetalle kaelasteigid
Hiiumaa mahetalle sisefilee
Hiiumaa maheveise ristluutükk
Verivorstid
Alaska looduslik lõhe nerka
Vikerforelli fileeTALUKANA valmist tehtud NOPi kokkade poolt koos bataadistsilli tambi, balsamicos röstitud peetide ja lehtkapsakrõpsudega
PEAROA KÕRVALE -lisandiks
Värvilised porgandid mahe
Kaalikas mahe
Värvilised peedid mahedad
Lehtkapsas mahe
PEAROA KÕRVALE – võta purgist
Sibulamoos
Kõrvitsasinep
Mesine sinepimaius
Mädarõigas äkiline
Vürtsikas pohlamaius
Tomatimöks
Naabriproua Adzika
Marineeritud äkilised kurgiviilud
Hapukapsas
LEIVAD, VÕID
NOPi mustõstravõi
NOPi spinativõi
Bremeni teraleib
Muhu rukkileib kanepiseemnetega väike
Muhu rukkileib kanepiseemnetega suur
Köömnetega rukkileib väike
Köömnetega rukkileib suur
Evelini leib
Põhjaka mõisa rukkileib
Kiviahju baguette oliivide ja päikesekuivatatud tomatitega
Ciabatta tume
Ciabatta hele
Näkileivad rukkijahust
Grissinid – käsitöö
Ahhh, NOPi MAGUS..
Jõulukeeks martsipani, kuivatatud puuviljade ja pähklitega
Jõulukeeks vaarika-õuna (gluteenivaba)
Pavlovarull kirsside ja valge sokolaadikreemina
Pavlovarull jõulumaitsete ja granaatõunaseemnetega
Kõrvitsabrülee kook
Gluteenivaba purukook ploomidega
Tiramisu kook
Sokolaadikook gluteenivaba
Maasika toorkook
Gluteenivabad Brownie Päkapikud (ampsukad, ühele inimesele)
Rukkileiva – põldmarja kook väiksem
Mustikakook gluteenivaba väike
KÕIK PIPARKOOKIDEKS!
Piparkoogitaigen mandlijahuga
Gluteenivaba piparkoogitaigen
Valge glasuur
Roheline glasuur (spinatipulbriga)
Oranz glasuur (annatou, apelsin)
Roosa glasuur (peet)
Piparkoogid lahtiselt (gluteenivabad)
Piparkoogid lahtiselt (mandlijahuga)
TERVIS PURGIS
Tervisepurk (goji, jõhvikas, mesi, ingver, sidrun)
Tervisejook pudelis – värskelt pressitud tervisejook õunamahlaga
Värskelt pressitud taluõunte mahl
Õun Kuldrenett
Klementiinid Itaaliast
ALKOHOLIGA JOOGID
Tervisejook rummiga
Astelpajunaps suur
Astelpaju naps väike
Pipraviin Tiina Tauraite
Nobenaps mustõstardest ja maheviinast
VIIMASE MINUTI KINGIABI
Mahe üheksavägise tee purgis
Mahe kassinaerise tee purgis
Mahemuna beseed klambriga klaaspurgis
NOPi granola klambriga klaaspurgis
NOPi röstitud mandlid- tsipake vürtsised
NOPi röstitud india pähklid- chai vürtsidega

Jõulupakid!

Postitas NOP nov., 16 2015,

Iga-aastaselt on meil suurim heameel panna kokku erinevaid jõulupakke, küll vanaemadele-vanaisadele, kolleegidele – klientidele, sõpradele ja muidugi lastele…. Viimaste jaoks on meil nuputamist eriliselt palju, sest meie maailmaga käivad kokku teadupärast vaid tervislikud maiused ja krõbistamised, selle aasta laste pakkidesse pakume mahlamarmelaade, mahedaid sokolaade, NOPi jõuluküpsist, pakikest kuivatatud mahebanaani ja pakikest mahedaid maapähkleid.

Nii väikeste kui suurte pakkidesse proovime leida toredaid väiketootjate tooteid, mis tehtud suure südame ja armastusega ja kuhu pandud vaid puhtad toorained. Pakid paneme kokku täpselt sellised nagu teile sobivad.

NOPi köögist leiavad seekord tee jõulupakkidesse sellised tooted:

Soolastest: mustsõstravõi, spinativõi, Hiiumaa maheveise maksapasteet, mustsõstramarinaadis heeringad

NOP-i sügis-talv 2015 (39) (1)

 

Magusatest: muidugi piparkoogid, aga ka meie jõulukeeks, mis sel aastal eriti rikkalik martsipani, kuivatatud marjade ja pähklitega, pühadevärvilised beseed (klaaspurgis või tsellofaankotis), erivärvi iirised (klaaspurgis), sokolaadi ja jõhvikakaneeli hummuse trühvlid, tervisepurk, lastele teeme jõulukuuski, mida hea nii sussi sisse peita kui mõnele kingitusele lisaks panna. Lisaks röstime jõuluseid pähkleid ning peidame karamelli sisse nii seemned kui pähklid. Jõululauale läheb muidugi jõuluvürtsidega pavlova ning jõulumütsidega brownied (leia need pildilt :).

NOP-i sügis-talv 2015 (34) (2)

Pudelitesse paneme sel aastal oma tervisejoogi, mis on tekitanud juba paljudes sõltuvust, aga kõik head sõltuvused on ju vaid teretulnud, sest kui jooki on värskelt pressitud ingver, astelpaju, jõhvikas, goji, sidrun ja pandud lisaks mett, siis nende endale lubamine on vaid hea. Pudelitesse läheb see õunamahlaga (ja võite seda kutsuda ka glögiks, sest on ka kuumutatult väga hea) ja rummiga, mis kõlbab siis samuti nii soojaks teha kui ka shotina juua. Lisaks teeme jõhvikalimonaadi ja estragonilimonaadi ja paneme purkidesse värvilised Eestimaa mahedad lilletee. Eriti efektsed on üheksavägine (kollane) ja kasssinaeris (sinine).

Neile, kes peavad lugu heast hommikusöögist, paneme kingitavasse purki meie enda granolad. Neid on täna juba neli sorti, kõige noorem lisanduja on gluteenivaba, kõige suurem lemmik jätkuvalt jõhvika-goji ja kõige suurema kiiksuga rukkihelbe granola musta ploomiga. Kõikidel sees hunnikus pähkleid, seemneid, kõik need ka mahedad. Purgid on hea kingitus neile, kes iganädalaselt meilt siis täitekotti saavad vaid osta:)

 

NOP-i sügis-talv 2015 (31)Meie oleme vaid üks väiketootja, aga meil on palju sõpru, kelle tooteid me heameelega ka pakkidesse paneme. Meie sõprade hulka kuuluvad Põhjaka Mõis, kes lubas pakkidesse anda oma salaamivorsti, pasteeti, porgandisinepit, leiba, sibulamoosi, koduleibade küpsetaja Viimsist, kes teeb imehead köömnetega leiba, meetalu Saaremaalt, kes oskab mee põhjal teha väga head meesinepit ja koos leedriõitega siirupit, mis eriline ja huvitav. Hiiumaal on meil üks memm, kes korjab kibuvitsu ning teeb nendest moosi, mis pakatab C-vitamiinidest ja lisaks marineerib purki kuuseriisikad. Kopra Karjamõisa mahetalu teeb purki kurki, marineerib peeti ja keedab kokku mõnusa tomatimöksi. Alkoholiga on lood sellised, et Jaanihanso teeb jõulusiidrit ja vahuveini, Tiina Tauraite pipraviina, Põhjaka villib astelpajunapsi ja meie teeme oma majaglögi rummiga.

Valik on kirju ja kõike on palju, aga saatke meile oma uitmõtted paki sisu kohta, kellele pakki tahaksite teha ning paneme koos kokku pakid, millest kõik unistavad :). Kõik ideed ja soovid oodatud emailile margit@nop.ee

Lisainfona olgu öeldud, et info traditsioonilise ‘Jõululauale tellimine’ ehk siis kõige hea parema toidukraami tellimine jõululauale tuleb veidikese aja pärast, siis kui pühadeni natuke vähem aega jäänud 🙂

Ja neile, kes soovivad meil kas jõulusööki süüa või siis lasta meie toit endale kontorisse tellida, siis palun loe täpsemalt siit. 


Jõulud meie juures – nagu maal vanaema juures

Postitas NOP ,

Heihoo, heihoo, jõulud peagi käes! 🙂  Paljud teist hakkavad peatselt pead murdma, et mida kinkida, keda õhtusöögile viia, mida süüa jne, aga kuna meie oleme need, kes teie jaoks need valikud välja mõtlevad, siis oleme väljamõtlemistöödega juba algust teinud.

Kiiremad teist on meile juba oma kuupäevad teada andnud enne kui meil veel jõulumenüügi paigas, aga nüüd on ettevalmistused tehtud ning teada, et selle aasta jõuluõhtusöögiks pakume eelmise aastaga sarnaselt midagi jagada, nagu oleks maal vanaema juures, kus laud kaetakse looka ja siis juttu ja olemist jätkub tundideks ja tundideks, sest jõulud on eelkõige ju oma aja jagamise aeg lähedaste, sõprade, kolleegidega. Selle aasta toiduks on meil talukana, röstitud apelsini, kurkumi ja pisukese tsilliga. Juurde teeme bataadi tampi, röstime balsamicos peete ja seemneid ning küpsetame ahjus küüslauguga lehtkapsast. Isuäratajaks on meil omatehtud Hiiumaa maheveise pasteeti koos mustsõstravõi ja köömnekakuga ning sojas marineeritud ja grillitud vutimune ja meie metsikut graaviforelli, viimase juurde pakume spinativõid ja röstitud maisisaia. Joogiks pakume meie maja tervisejooki, soojalt õunamahlaga, tuntuma nime järgi võiks öelda, et see on glögi. Seda on võimalik serveerida ka pisukese rummiga, saab nii soojalt ja kruusist kui shotina ja külmalt. Meie tervisejoogi sisse lähevad värskelt pressitud ingver, astelpaju, jõhvikas, goji, sidrun, mesi. Noh, ja kui tundub, et võiks midagi muud süüa, siis alati on võimalik ju võtta kõike seda, mis menüüs. Maja lahtiolekuajad jõuluperioodil on sõltuvad sellest, millal on parem süüa/juua.

Kõik ajalised ja seltskonnasuurulised soovid saatke meile kohe teele meilile kateriin@nop.ee, saame hakata siis planeerima ja mõtlema teiega koos :).

Ja kes ütles, et lahe on vaid õhtusööki või lõunat teha? Võite vabalt tulla meile ka jõulusele hommikusöögile! 🙂

Ootame, NOPikadNOP-i sügis-talv 2015 (41)

NOP-i sügis-talv 2015 (46)

NOP-i sügis-talv 2015 (39) (1)
NOP-i sügis-talv 2015 (45) NOP-i sügis-talv 2015 (44)


Sügisevärvid purgis – uued hummused!

Postitas NOP sept., 24 2015,

Ja püüdsimegi sügise purki, mahlasest ja magusast peedist sai peedi-wasabi hummus, spinat värvis ja vitaminiseeris roheliseks traditsioonilise hummuse, punane kapsas säilitas ahjus oma värvi ja temast sai lillakas pesto. Hummusteriiulile lisavad värvi oranzikas päikesekuivatatud tomatite pesto ja kurkumi-kollane vürtsikas hummus.

Uudisena on letis magusad hummused – sokolaadi ja jõhvika-kaneeli. Määri neid oma hommikuleivale-saiale-riisikoogile ja teed kehale head.

Koogiletti lisasid värvid ploom ja õun. Mõlemad pistsime crumblisse ehk põhjata kooki,ühele lisasime soolast karamelli juurde ja teisele vürtse ning pähkleid ning mõlemad gluteenivabad küpsetised viivad lihtsalt keele alla. Varsti võib neid elida ka ehk kohvikust, sinnamaani vaid poest saadaval…

Maitske, maiustage ja nautige sügist!
photo-84photo-90photo-87photo-89


Sügisene Gurmeeturg piltides

Postitas NOP sept., 14 2015,

IMG_7408

Selle aasta Sügisene Gurmeeturg on selleks korraks taas läbi. Ilmataat on meid hellitanud kõik need kuus aastat, kui me turgu oleme pidanud ja alati kinkinud meile imeilusa sügisilma, mis on andnud meile võimaluse lihtsalt mõnuga turgu pidada, mille tulemusena külastajad kiidavad turupidajaid ja nemad jälle omakorda kiidavad külastajaid, mis teeb kokku sellise erakordse õhkkonna, kus kõigil on hea olla.

Suured tänud kõigile tulijatele ja olijatele, kohtumiseni järgmisel aastal! 🙂

Tuuli Korsarile tänud ilusate piltide eest!

 

IMG_7480IMG_7431

 

IMG_7427IMG_7424IMG_7359IMG_7264


IMG_7265
IMG_7267 IMG_7268 IMG_7273 IMG_7277 IMG_7278 IMG_7282 IMG_7286 IMG_7289 IMG_7290 IMG_7294 IMG_7296 IMG_7297 IMG_7300 IMG_7303 IMG_7308 IMG_7309 IMG_7312 IMG_7313 IMG_7314 IMG_7317 IMG_7319 IMG_7321 IMG_7323 IMG_7326 IMG_7330 IMG_7335 IMG_7338 IMG_7341 IMG_7343 IMG_7345 IMG_7350 IMG_7355 IMG_7356 IMG_7357 IMG_7359 IMG_7363 IMG_7368 IMG_7373 IMG_7378 IMG_7380 IMG_7385 IMG_7386 IMG_7388 IMG_7390 IMG_7391 IMG_7395 IMG_7402 IMG_7404 IMG_7408 IMG_7412 IMG_7416 IMG_7420 IMG_7421 IMG_7424 IMG_7427 IMG_7428 IMG_7431 IMG_7434 IMG_7435 IMG_7439 IMG_7443 IMG_7446 IMG_7449 IMG_7453 IMG_7455 IMG_7460 IMG_7472 IMG_7475 IMG_7480 IMG_7487 IMG_7489 IMG_7503 IMG_7505 IMG_7507


NOPi Sügisene Gurmeeturg

Postitas NOP aug., 10 2015,

10620623_10152278987870846_5060424429315801457_n Jaa! Taaskord septembri teisel laupäeval 12.septembril! Kella 10 – 16 NOPi hoovis.

Kohal on need inimesed, kes teevad Eesti väiketootjate turust just sellise erilise nagu ta meil täna on. Tulge kuulake, kuidas nende lahedad tooted on sündinud, maitske ja ostke koju kaasa.

Kuna siis on juba sügis, siis loomulikult tähistame tema saadusi ja teeme nendest erilisi ja veelgi erilisemaid magusaid ja soolaseid tooteid.

Nii et, võtke kaasa suur turukott ning ilus päikseline sügispäev – kohtumiseni @nopihoovis 🙂

 


Meie koogid, telli või koju !

Postitas NOP aug., 04 2015,

Meil on ülimalt hea meel, et lisaks sellele, et olete meid tunnustanud kui hea hommikusöögi-lõuna-ja ka õhtusöögi kohana, olete te andnud meile ka hinnangu meie küpsetamiste – magusate tegemiste osas ja nüüd me muudkui küpsetame ja koogitame. Proovime siinkohal anda väikese ülevaate enda kookidest, et vajadusel saaksite neid ka endale koju tellida.

42

PAVLOVARULL. Kõigepealt tuli pavlovarull ning keegi ei aimanud, et see osutub selliseks hitiks, et jääda.. Teeme seda kahte tüüpi, ühte teeme tumeda sokolaadi ja kirssidega ning vahele paneme  valge sokolaadi toorjuustukreemi. See vist on selline klassika, mille järgi tuntaksegi meie pavlovarulli. Rikkalik ja ülihea.

Teine sort on natuke kergem, maasikatega ning ilma tumeda sokolaadita. Neile, kellel võibolla pole nii magusat hammast, kui neil, kes austavad tumeda soksi pavlovarulli, siis see kindalsti on neile.

 

 

 

GLUTEENIVABAD KÜPSETISED. Teisena tulid meile gluteenivabad küpsetised, mis on osalt inspireeritud sellest, et ka nisuvabalt on võimalik väga häid asju teha, teisalt aga sellest, et pakkuda võimalust süüa head küpsetist ka neile, kes ei saa nisujahu tarbida.  Alguses oli meil vaid gluteenivaba keeks õunte ja vaarikatega, mis võitis ka nende südamed, kes muidu keeksiaustajad ei ole, sellele lisandus gluteenivaba keeks banaani ja sokolaadiga ja nad mõlemad sillutasid teed järgmistele tulijatele, milleks olid gluteenivaba brownie tumedast ja valgest sokolaadist. Täna on siia rivvi lisandunud mustikatega gluteenivaba kook, milles pole ka rafineeritud suhkrut ning mis on nii hea, et võikski sööma jääda. Mustikatega kooki teeme ka väikses formaadis, et võiks igapäevaselt lausa endale pidupäeva lubada ja koju kaasa osta. Igapäevaselt teeme ka gluteenivaba purukooki, millele lisame marju vastavalt sellele, mis on hooajas, hetkel siis ploomid.

47

 

4952 

 

 

 

 

 

45TOORKOOGID JA TERVISETRÜHVLID. Need on täiesti omaette maailm, proovime pakkuda neile, kes ei taha ei suhkrut, ei jahu mitte mingisugust, midagi väga head ja maitsvat toorainest, mida võiks lausa tervislikuks magusaks kutsuda. Hetkel on valikus toorkook kookospiima ja kirssidega, ning erinevad tervisetrühvlid, kuhu purustatud hunnikust pähkleid, marju, seemneid. Seda rida me kindlasti jätkame ning siia võib nii mõndagi head veel lisanduda..

51

 

 

 

 

KÕIK TEISED HEAD KOOGID.  Ja muidugi on meil terve rida kooke, millest ei saa üle ega ümber. Kahe sokolaadi kook banaanidega, mis on tavaliselt alati ka kohe kaasaostmiseks pakendatud ning mida viiakse koju ikka mitme karbiga. Tiramisu, mida käivad nõudmas inimesed, kes teavad õigest tiramisust kõike. Valge sokolaadi kook. Rukkileiva tort mustsõstraga, mille põhi on tehtud eestlaste armastatud rukkileivapurust. Toorjuustu kook mangoga. Banaani passioni kook.

Telli või ette. Terved koogid 27 euri. Toorkoogid 32 euri. Kaaluga koogid (pavlorullid, 2 soko kook, GV purukook, brownied) 15,9 euri /kg.

Saada meile e-mail info@nop.ee. Lihtne.

tehtud armastusega @nopis 🙂


Sellesuve hitid NOPis

Postitas NOP juuli, 13 2015,

Meie sellesuvised hitid piltides ja hetketes: vietnamipärane klaasnuudlisalat, mille juurde tuleb kindlasti võtta jahutavat ploomiveini, mahe burrata salat virsikute ja põldmarjadega, lillakapsa kookospiima supp seesamiõliga, kapsa steik läätsesalatiga, krõbe huntahvenafilee rohelise herne kreemi ja pärlkuskussiga, millele annab värvi lilla kapsas, majasuitsu Liivimaa Lihaveise antrekoodi erilõige värskete kartulitega, tomatine ja väga rikas mereannisupp, meie mere parimate paladega eelroa taldrik ning muidugi hommikusöögid, milleta täna ei kujuta paljud hommikusöögifännid enam hommikuid ettegi: kinoa-bulguri salat külmsuitsulõhe ja avokaadoga, munapuder halloumi ja spinati ja muidugi taas avokaadoga, kartulipannkoogid mustsõstramarinaadis heeringa ja heeringamarja toorjuustukreemiga, smuutikauss, kuhu lisaks värskelt pressitud ja lõigatud puuviljadele lisaks ka meie enda gluteenivaba granola.. ja magustoidud, kookospiima puding roheliste tapioca pärlite ja värkste puuviljadega ning koogid, need koogid … gluteenivabad brownied nii valged kui mustad nii jäätise kui pähklitega… gluteenivabad suussulavad koogid ja keeksid nii mustikate kui vaarikatega.. toorkoogid ja pavlovarullid.. ja vitamiinid klaasis, küll nii rohelised smuutid, kuhu kõik rohelised juurikad – salatid sisse läinud ning chiaseemned peale puistatud kui ka jahutavad joogid majatehtud Tarhunilimonaadi ja Chicha Morada ehk musta maisi joogi näol ….. nende kõigeta ei kujuta ei NOPi ega head elu enam täna ettegi.

Head nautimist ning ilusat suve!!!

1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 13
16
19 21 22 (1) 24 (1) 25 (1) 26 (1) 27 (1) 28 (1) 29 30 (1) 32 (1) 38 39 40 41 44 45 47 49 51 52

 


Otsime KOKKA ja VANEMKOKKA

Postitas NOP apr., 17 2015,


image001

Erinevate asjaolude kokkulangemisel on selgunud, et me otsime just nüüd ja praegu nii KOKKA kui ka VANEMKOKKA

Mida meil pakkuda on? Toitu ja selle kvaliteeti fännavat tiimi, väga paljusid külastajaid, kes on meie suhtumise omaks võtnud ning igapäevaselt meieni jõuavad, mõnusat maja ja atmosfääri ning … mida veel? ahjaa, ikka palju tööd, sest kõige lahedam on ikka siis, kui tööd on mõnusalt palju ja maja sumiseb nagu mesilaspesa.

Seega, kui oled töökas, õige suhtumisega oma tegemistesse ja lahe tiimikaaslane, siis võta meiega ühendust ikka kohe. Muidugi, kui Sinu kirg on toit, siis võta ühendust absoluutselt KOHE.

Saada CV (info@nop.ee) ja kiirusta! 😉

NOPikad


NOPi Kaheksas Kevad

Postitas NOP märts, 25 2015,

NOP_sygisemenyy_17Uskumatu, aga nii on, kaheksas kevad NOPil – jehuuu ja suured tänud kõigile, kes sellele kaasa on aidanud! Kuidas sünnipäeva last märgata ? Ikka nii, et rääkida temast head, rõõmsat, naljakat ja kuna kohe on ka 1.aprill ja naljakuu, siis mis saab parimat aega selleks olla?!

Seega, palume teil saate meile lugusid meist ja teist NOPis või mis teie jaoks on NOP ja mida te igatsete n.ö. vanast NOPis tänasest NOPis..

Et oleks kõigil üllatust, siis palun saatke need lood info@nop.ee, me lubame et vormistame need mõnusaks NOPi Kaheksandaks  Kevadeväljaandeks ja muidugi, parimatele auhinnad (kuidas siis muidu?). Saatke, saatke palun – ärge liiga kaua mõelge, üle nädalavahetuse oleks hea aeg neid saata, õigekirja pärast ärge liiga palju muretsege, küll me arusaamisega hakkama saame. Naer on terviseks ning veelgi toredam on enda üle naerda!

Üks esimene lugu ka. Külastaja küsib teenindajalt: ‘Mis see NOP tähendab?’. Teenindaja siis agaralt selgitama…. Külastaja mõtleb ja arvab, et ahnii, ma arvasin, et Naised On Piltilusad.

Mis Sinu jaoks on NOP ? 🙂 Saada meile info@nop.ee

Ilusat uut kevadet!Palju õnne, armas Eesti!

Postitas NOP veebr., 24 2015,

photoEVTäna sööme sellist kooki: must on sel põhi, sest rukkileivast see tehtud, sinine tal vahekiht, sest päris mustikad need, peal tal valge vaht valge sokoklaadiga… ja üks kiht tal veel peidus koogi sees, see tehtud Kasekese kommidest.. peale talle puistatud kuivatatud rukkililli – ilusat sünnipäeva kõikidesse kodudesse !

 


Hõissa!! Telli vastlakuklid ette!:)

Postitas NOP veebr., 10 2015,

Ja meie väike tagasihoidlik panus vastlapäeva, mis on siis rahvakalendri järgi viimane päev, mil söömisega liialdada:), peale seda peaks minema 7 nädalasele paastule:). Me teeme kukleid kahte sorti: üks naiselikum roosa (värsked maasikad ja toorjuustu mascarpone kukkel) ja teine mehelikum sokolaadiga pealt ja kakaonibsidega seest (vahel toorjuustu mascarpone kreem). Mõlemad kuklid ise aga ökotoorainetest tehtud. Kes soovib, see tellib ette muidugi emailil tellimine@nop.ee ja kes võtab riski, et saab kohapealt, see hüppab alates homsest läbi.. Hind tuli kuklil 1,9 euri.

Hõissa!!!!
photo (24)


Uue aasta algus..

Postitas NOP jaan., 15 2015,

Uue aasta algus on alati kuidagi … vaevaline, emotsionaalselt ja üldiselt. See jõulude ootus on nii kirglik, intensiivne, äge, täis emotsioone, paljusid inimesi, üllatusi ja seda kõike on lihtsalt NIIII palju… ja siis on see kõik läbi, järsku saab pikkadest pühadest ja vabadest päevadest, koolivaheaegadest jne. JAANUAR. Jaanuaris ei ole justkui midagi, tal poleks nagu oma iseloomu, ta on selline vahekuu enne veebruari, millal saab tasapisi hakata ootama KEVADET…

Nii ongi tunne, et jaanuar tuleb justkui üle elada, rõõmustada, kui päike end natuke näitab ning kui tuleb hetkeks kohevat lund ja olla natuke kärsitu kui lumest saab järsku üleujutav tänav, kus jalad saavad läbimärjaks ja on oht libiseda ja kukkuda….

Aga mida siis jaanuaris teha..?

Meie näiteks tegime uued koogid ja tervisetrühvlid. Mitte igavusest, aga lihtsalt seetõttu, et nad on nii head ning muidugi ka tervislikud , mille jaoks meil vahepeal ei jätkunud aega ja tähelepanu. Seega, proovime neid nüüd jälle menüüs hoida ning nad on sellised:  toorkakao-kookose kook, porgandikook india pähkli kreemiga (niiiiiiii mahlane ja mõnus!), tervisetrühvlid ingveri, sidruni ja toorkakaoga. Kõik nad on laktoosi-, gluteeni- ja rafineeritud suhkru vabad! Proovige ära ning mõelge edasi, mis meiega juhtuks, kui me prooviksime oma iga suutäie juures mõelda, et kõik, mida sisse sööme oleks võimalikult täisväärtusliku energiaga meie keha jaoks… Jõudu mõtlemiseks, maitsemisteks ning miks mitte ka kodus katsetamisteks!

 

kooksekoook porgandikookKõik jõululauale ühest kohast

Postitas NOP dets., 08 2014,

photo (97)Meie traditsiooniline jõulutellimine on avatud! Soovinimekirja ootame esmaspäeva 15.12 keskpäevani kl 12ni, tellitut hakkab kätte saama alates 18.12 teile sobival ajal.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Kuidas siis seda kõike teha? Kõigepealt on vaja ära otsustada, millest tuleb pearoog – kas selleks tuleb lind (hani, kalkun, part?) , Hiiumaa mahelammas või traditsiooniline siga või hoopis kala? Kui see paigas, siis saab mõelda, mida sellele juurde teha. Proovida värvilisi peete või hoopis rooskapsast sellel aastal või hoopis põldube? Või prooviks hoopis seda sinist kartulit, mida NOP ka ise teeb? Nojah, juurde kindlasti vaja valida mitmeid huvitavaid soolaseid marineeritud lisandeid, peediledzost, äkilise mädarõika ja sibulamoosini. Ja muidugi, ei saa unustada hapukapsast.

Kas võtan eelroaks küülipasteedi või veisepasteedi ? Natuke marineeritud seeni- puravikke ja kuuseriisikaid? Mis leiba valida, kindlasti  mingi hea  traditsiooniline rukkileib, aga midagi võiks olla ka jõululikku, puuviljadega… Juurde oleks hea napsata mõni maitsevõi, võibolla isegi kaks, soolane ja magus. Kui magus maitsevõi, siis järsku ka üks sai võtta ja siis ka juba natuke värsket lõhemarja, et oleks mõnel pühadehommikul, mida nautida. Ja leiva juurde oleks vaja siis võtta ka  üks heeringamarjakreem veel..

Nii… nüüd midagi magusat.. Enne mõned kilod Eesti õune veel ja võibolla mõni purk Terviseshotti ja siis kohe magusa juurde.. Kas proovida kohe mitut erinevat varianti piparkookidest? Või teha ise ka piparkooke? Ja kas võtta juurde mõni jõulukeeks ja pavlova ka….mhmh, pärast pühi võib ju taas korralikuks hakata..

Ja nüüd siis veel midagi jooki ka.. Paar liitrit õunamahla kulub ikka pühade ajal ära, mõne pudeli võiks juurde võtta midagi huvitavat, kuuseokkakalja, kodukalja, mandariini-mündi limonaadi või siis ühe Talvise Majanapsu.. Kas järsku võtaks ühe Shampanja ka seekord? Nii, sai vist kõik.. Kui  midagi ununes, kraban poest juurde, kui kaubale järele lähen.. Nii, märgin ära, millal kätte tahan saada asju – või lasen endale koju saata? Nii, tehtud, salvestan ära nüüd soovid ja saadan teele.. Ohh, saavad mõnusad olema need pühad!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tellimisnimekiri siinkohal, palun saada soovi korral meil tellimine@nop.ee, saadame Sulle faili nimekirja jm infoga, mille saad siis täidetult meile tagasi saata.
Suured tänud juba ette!

Sinu NOP

LOOMAD JA LINNUD värsked, toodetena tootja
Hani jahutatud Mahe väiketootja
Kana jahutatud Mahe väiketootja
Kalkun jahutatud Mahe väiketootja
Part sügavkülmutatud Mahe väiketootja
Siga – kaelakarbonaad kondi ja nahaga Väiketootja
Siga – pehme praetükk (taine lihatükk ilma naha ja kondita) Väiketootja
Seajalg Väiketootja
Hiiumaa mahelambad (jahutatud):
Viiul Mahe väiketootja
Aba steik (kondiga) Mahe väiketootja
Sadula steik Mahe väiketootja
Karree Mahe väiketootja
Kaelasteik Mahe väiketootja
Hakkliha Mahe väiketootja
Hanerasv Mahe väiketootja
Küülikumaksapasteet NOP
Veisemaksa pasteet Väiketootja
Sült sealihast Väiketootja
Vinnutatud maheveise tükid traditsioonilised Mahe väiketootja
Vinnutatud maheveise tükid vürtsikad Mahe väiketootja
Suitsuvutt Väiketootja
Suitsupart Väiketootja
Suitsupardi filee Väiketootja
Verivorstid Väiketootja
Tsillipekk Väiketootja
Hobuseliha roastbeef Väiketootja
Mägiveise poolsuitsuvorst Hiiumaa mahe väiketootja
Metssea poolsuitsuvorst juustu ja ürtidega Mahe väiketootja
Metssea poolsuitsuvorst pipra ja ürtidega Mahe väiketootja
Poolsuitsuvorst *Moskva* Mahe väiketootja
KALA värske ja töödeldud
Räime liblikfilee Väiketootja
Alaska looduslik lõhefilee C-trim Alaska
Värske, vähesoolane kalamari Lääne-Virumaa kalakasvatus
Heeringamari Väiketootja
Heeringamarja toorjuustu kreem NOP
Heeringad mustsõstramarinaadis NOP
Haugi terriin Väiketootja
Räime Reede räimesült Väiketootja
Isutavaks eelroaks
Marineeritud liivapuravikud Hiiumaa talu
Marineeritud kuuseriisikad Hiiumaa talu
Hummus röstitud küüslauguga NOP
Hummus traditsiooniline NOP
Hummus terav NOP
Peedi-wasabi hummus NOP
Pearoa kõrvale
Sibulamoos NOP
Jõhvikamoos Hiiumaa talu
Marineeritud mahedad kõrvitsad Mahe väiketootja
Peediledzo Mahe väiketootja
Porrusalat Mahe väiketootja
Tomatimöks Mahe väiketootja
Mädarõigas äkiline Väiketootja
Mesine sinepimaius Väiketootja
Naabriproua Adzika Väiketootja
Tsilline pohlamaiius Väiketootja
Särtsakas marjamaius Väiketootja
Marineeritud äkilised kurgiviilud Mahe väiketootja
Hapukapsas Harjumaa talu
Porgand mahe Mahe väiketootja
Kaalikas mahe Mahe väiketootja
Värvilised peedid mahedad Mahe väiketootja
Bataat mahe Mahe väiketootja eksport
Kartul mahe Mahe väiketootja
Sinine kartul Mahe väiketootja
Mugulsibulate mix mahe Mahe väiketootja
Küüslauk mahe Mahe väiketootja
Muskaatkõrvits mahe Mahe väiketootja
Põlduba mahe Mahe väiketootja
Lehtkapsas mahe Mahe väiketootja
Rooskapsas mahe Mahe väiketootja
Ingver mahe Mahe väiketootja eksport
Sidrun mahe Mahe väiketootja eksport
Avokaado mahe Mahe väiketootja eksport
Tüümian potis Mahe väiketootja
Leivad & maitsevõid , jõulukeeksid
Maitsevõi apelsini, rose pipra jm NOP
Maitsevõi rosmariini, sidrunikoore jm NOP
Maitsevõi chilly, porgand jm NOP
Muhu rukkileib kanepiseemnetega Muhumaa pagarikoda
Bremeni teraleib Kohalik väigepagar
Talumehe rukkileib linaseemnetega Kohalik väigepagar
Küüslaugu leib Kohalik väigepagar
Sauniku Seemnepäts Kohalik väigepagar
Peekonipäts Kohalik väigepagar
Jõulupäts Kohalik väigepagar
Rukkileib pähklite ja ploomidega mahe Mahe väiketootja
Rukkileib puuviljadega mahe Mahe väiketootja
Kiviahju baguette oliivide ja päikesekuivatatud tomatitega Väiketootja
Ciabatta Väiketootja
Näkileivad rukkijahust Väiketootja
Jõulukeeks apelsini ja mooniseemnetega NOP
Jõulukeeks vaarika-õuna (gluteenivaba) NOP
Tervis värskelt ja purgis
Angervaksa siirup Väiketootja
Tervisepurk (goji, jõhvikas, mesi, ingver, sidrun) NOP
Mandlivõie Väiketootja
Maapähklivõie Väiketootja
Tervisepakk Hommikuabi (päevalille-linaseemned, goji, jõhvikas, mandlilaast) NOP /mahetoodang
Tervisepakk Pähkliabi 1 (mandlid, chai vürtsidega röstitud india pähkel, jõhvikas) NOP /mahetoodang
Tervisepakk Pähkliabi 2 (inda pähkel, cayenne’I ja kakaoaga röstitud mandel, jõhvikas) NOP /mahetoodang
Mahedate õunte segu Lõuna-Eesti talu
Mahe õun Talvenauding Lõuna-Eesti talu
Mahe õun Cortland Lõuna-Eesti talu
Nii paganlikult hea magus 
Pavlovarull kirsside ja valge sokolaadikreemina NOP
Piparkoogitaigen mandlijahuga NOP
Gluteenivaba piparkoogitaigen NOP
Piparkoogitaigen mahe Mahe väiketootja
Valge glasuur NOP
Roheline glasuur (spinatipulbriga) NOP
Oranz glasuur (annatou, apelsin) NOP
Roosa glasuur (peet) NOP
Piparkoogid lahtiselt (gluteenivabad) NOP
Piparkoogid lahtiselt (mandlijahuga) NOP
Piparkoogid tatrajahust mahedad Mahe väiketootja
Piparkoogid mandlijahust mahedad Mahe väiketootja
Jõuluküpsised kaaluga (apelsini ja vürtsidega, pealt piparkoogiglasuuridega) NOP
JOOGID
Mandariini-mündilimonaad NOP
Sidruni-Kadakamarjalimonaad NOP
Tarhun limonaad NOP
Kodukali Pääsküla Pruulikoda
Kuuseokka kali Väiketootja
Taluõunte mahl Mandri-Eesti talu
Taluõunte mahl Mahe, Hiiumaa talu
Vana hää talu viljakohv Väiketootja
Alkoholiga kanged
Talvine Majanaps (protsentidega) NOP
Astelpajunaps Põhjaka Mõis
Pipraviin Tiina Tauraite Väiketootja
Shampanja
Champagne Charles Mignon Premium Réserve Brut Ier Cru 12%
Champagne Charles Mignon Premium Réserve Brut Ier Cru 12%
Champagne Charles Mignon Comte de Marne Brut Rosé Grand Cru 12%
Viimase minuti kingiabi
Mahelilleteed purgis NOP/mahetalu
Gluteenivaba piparkoogitaigen purgis NOP


jõul21014_2

 


2.advendil taas lastehommik..

Postitas NOP nov., 29 2014,

unnamed.. traditsiooniliselt juba koos raamatulugemisega ja hiljem mõnusa magusa pealenäksimisega. Leelo, kes annab välja erilisi raamatuid oma kirjastuse Draakon ja Kuu nime all, tuleb taas lugema ja lubas kaasa tuua ka erinevaid raamatuid, et oleks tahtmise korral võimalik neid ka koju kaasa soetada. Rasmus, kes on endanäolise LaMuu looja, lubas tuua jõulujäätist ja NOPi päkapikud teha piparkooke. Tere tulemast ja olemast!


Jõulud on jagamiseks – tule jaga meie juures JÕULUPARTI

Postitas NOP nov., 25 2014,

O Mis teile jõuludega seoses esimesena pähe tuleb? … Jättes kõrvale selle, et peab hakkama saama hulga eriliste kinkide orgunnimisega …. Kas tuleb selline tunne, et pühade ajal tahame olla koos oma peredega, lähedastega, sõpradega ? Kas see siis tähendab seda, et need on Jagamise Pühad..? Meeleolu, tunnete, emotsioonide, tehtud ja eesolevate tegemiste jagamiste pühad?

Kui nii, siis me oleme õigel teel, sest meile tundus ka, et need pühad just ongi mõeldud jagamiseks. Seetõttu panime jõulude ajaks menüüsse JAGA JÕULUPARTI pakkumise. Kõik on äärmiselt lihtne, pead lihtsalt otsustama, millal tahad meile tulla ja enne Jõulupardi ära broneerima. Edasi jääb Sul vaid otsustada, kellega tahad parti jagada (ühest pardist jätkub väga mõnusalt neljale, kahele võib jääda paljuks, aga siis saab ju koju kaasa võtta ja järgmisel päeval lõpetada?) ehk siis mida suurem seltskond, seda rohkem parte? Pardi juurde tulevad veel võis praetud brüsseli kapsad kuivatatud jõhvikatega, ahjus küpsetatud mee ja seesamiseemnetega porgandid ja ahjukartulid.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Pardile eelroaks võid soovi korral valida näiteks küülikupasteeti, rosinamoosi ja sibulamoosiga. Juurde võid veel proovida meie Talvist Majanapsu või Mandariini – Mündi või Sidruni-Kadakamarjade Limonaadi ja magustoiduks näiteks meie jõulukeeksi sidrunikreemiga või krõbistada natuke meie maja piparkooke.

Parte serveerime päev läbi, tule kas lõunasöögile või pikale õhtusöögile, tule mitmekesi või paljukesi.

Loodame, et saame Sind võõrustada ning Su pühade ootuse ja pühad meeldivalt maitsvaks muuta.  Kirjuta meile info@nop.ee, et saaksime koos pühadeplaane teha!

 

Mõnusat pühadeootust  ja ootame Sind oma sõprade, kolleegide, perega külla!

Sinu pühadeootuses NOP

PS. Muidugi on kogu aeg saadaval ka meie terve menüü, kui eelistus oleks sealt valida:)

 

O


Otsime tiimi täiendust!

Postitas NOP nov., 23 2014,

Tule NOPi KÖÖKI tööle-page-001 Meie armas ja asjalik köögitiim otsib täiendust. Vaata, kas NOP võiks Sinu jaoks see õige koht olla ning võta meiega kindlasti ühendust!


Linnulihade tellimine

Postitas NOP nov., 17 2014,

kalkunKuna lähenemas on nii tänupühad kui ka jõulupühad ja üldse on mahelinnuliha niivõrd hea, siis ettetellimisel saab lihasid nii, et tellige ära kuni teisipäeval kella 15ni ning kätte saab alates neljapäevast.

Lindude hinnad sellised:

Kalkun noor 3-5kg suur, hind 10,5 euri kg

Kalkun vana 3-6kg, hind 8 euri kg

Hani noor 3-6 kg, hind 15 euri kg

Hani vana 5-8 kg suur, hind 10 euri kg

Kana  1,5-2,5 kg suur, hind 4,7 euri kg

Part (külmutatud) 2-3 kg suur, hind 8,3 euri kg

 

Saada tellimus tellimine@nop.ee


Jõulupakid NOPist

Postitas NOP nov., 13 2014,

OJõuludeni polegi enam teab mis palju aega ning mõtted, mida kellele kinkida, et rõõmu valmistada, valdavad meid iga päevaga üha enamm. Meie tahame heameelga teid aidata väga maitsvate pakkide kokkupanemisel ja oleme aastate jooksul jõudnud tõdemuseni, et me ei hakka teile ühte standardpakki pakkuma, vaid paneme kokku just sellise, nagu soovite. Seega, kuulame heameelega teie mõtteid ja soove ja proovime leida parima lahenduse.

Mõned mõtted, millest alustada:

– kinkepakke teeme suuremaid ja väiksemaid, pikkides sinna nii NOPi enda jõulutooteid (magusast soolaseni), Eestimaa eri paigust pärinevaid väiketootjate hoole ja armastustega tehtud (tavaliselt mahe) tooteid, kui ka välismaa parimaid palu (veinid nt tulevad veel siiski parimad muudest riikidest)

– laste pakkidesse on fookus ikka tervislikel snäkkidel ja maiustel

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMõned nopped NOPi toodetest

– jõulukeeksid, erinevate katetega, pakendatud tsellofaani

– jõuluküpsised erivärvi looduslike värvidega värvitud glasuuridega

– NOPi piparkoogid (gluteenivabad ja looduslike värvidega värvitud glasuuridega)

– Pakk chai vürtsidega röstitud india pähkleid – mandleid- jõhvikaid -jms head

– Mandariini & Mündi ja  Jõhvikalimonaad  Limonaad pudelis

– NOPi Talvine Majanaps pudelis

– Ürdivõid: kolme sorti magusast mis suussulavalt röstsaial sulab kuni tsilliseni, mis liha kõrvale kui valatu.

– Kanamaksapasteet

– Mustsõstramarinaadis heeringas purgis ja Heeringamarja-toorjuustu kreem purgis

– Sibulamoosid, Terviseshotid purgis, jm palju head kraami 🙂

 

Mõned nopped meie väljavalitud väiketootjatelt

– suur päts Muhu leiba, mis pakendatud toredasse muhumustrilisse paberisse

– kera Esko talu suitsujuustu

– latt Kopra Karjamõisa talu metssea vorsti

– Uus-Kongo hapukapsas

– Pääsküla Pruulikoja kodukali

– Hullult Head toornsäkid (porgandi-ingveri, peedi-kõrvitsaseemne, magusad maasika-vaarika jne)

– Eestimaa lilleteed sinisest kassinaerisest kriiskavkollase üheksavägiseseni.

photo (96)

.. ja nimekiri täieneb iga päevaga, sest me juba olema kord sellised, et ei suuda jaanipäeval jõulude pakkumist kokku panna vaid teeme seda ikka oma emotsioonidest lähtuvalt pühade ajal, seda võite ise kogeda ka meie kohvikus, kus tooteid tuleb letile nii kõrvitsa jõulujogurtist kuni talviste tervisetrühvliteni.

Meil on ainult suurim heameel sellest, kui same teid jõulud eriliselt maitsvateks muuta!

PS. Jõuluajaks anname välja ka oma traditsioonilise tellimisnimekirja, kust saate õigeks päevaks kõik hea jõululaule tellida, aga juba nüüd saab tellida mahehane ja mahekalkunit, kel soov juba kukkama hakata!

Mõnusat pühadeootust kõigile hinge!

jõul2014 jõul2014_3 jõul2014_4 jõul2014_5 jõul2014_6 jõul21014_2 jõulud2014_7

 

 


Uued tulijad hommikusöögimenüüs

Postitas NOP nov., 06 2014,
PB058816Me vajame hommikuti pai. Iga päev on erinevad põhjused selleks, küll on esmaspäev ja on raske nädalavahetuse rütmist ringi harjuda, küll on pime ja tuleb liiga vara tõusta, küll on kole ilm ja küll on väsimus suur. AGA – kui teha endale ühe hea hommikusöögiga pikk pai, siis on päeval hoopis teine tera.

Me täname kõiki, kes usaldavad meid selle pai tegemisel, lisasime veel üht-teist hommikusöögimenüüle juurde, et head valikut oleks veelgi enam.

Uustulnukad hommikuti on:
– NOPi graavilõhe röstitud seesamiseemnetega rõngassaia (ehk bagel) vahel
– Posheeritud munad NOPi graavilõhe, avokaado ja kinoa-bulguri salatiga
– Munapuder nii spinati ja halloumiga kui traditsiooniline peekoni ja röstitud siniste kartulitega
– Ahjuomlett röstitud kirsstomatite ja spinatiga
– Kartulipannkoogid murulaugu-heeringamarja-toorjuustukreemiga ja mustõstramarinaadis heeringaga
PB058822 PB058839 PB058818

Kindlad jääjad on
– Posheeritud munad suitsulõhe ja avokaadoga röstitud maheleival
– NOPi granola Esko talu jogurti ja hoojajaliste puuviljadega
– Mahetatra pannkook (ehk gluteenivaba) majatehtud moosiga
– Meie metsade supermarja ehk jõhvika smuuti NOPi granolaga NOP_sygisemenyy_46 NOP_sygisemenyy_47

Ja muidugi, putrudearmastajatele on nii toortatra putru ürdiõli ja idudega kui ka kaerahelbe putru jõhvikate ja kaneeliga ja kõigile magusama austajatele jätkub valikut nii gluteenivaba keeksist soolaste-magusate saiadeni.

Ja juurde muidugi imehead kohvi või imehead taimeteed Eesti puhtast loodusest või vitamiinilakse värkselt pressitud mahladest, smuutidest ja ongi antud päevale teine nägu.

Head hommikusööki!NOP_sygisemenyy_40NOP_sygisemenyy_38 NOP_sygisemenyy_62 NOP_sygisemenyy_39 NOP_sygisemenyy_37

Sügismenüü, looduse peegeldus..

Postitas NOP okt., 30 2014,

NOP_sygisemenyy_14Kergemat suvemenüüd enam ei mäletagi, väljas toimuv värvide ja karguse trall on hinge pugenud ning sellele vastav menüü on meil juba mitmeid nädalaid meeli köitnud.

Mis nägu see selle-aastane NOPi sügismenüü on siis? Siit paistab jätkuvat ja järjest süvenevat koostööd talude ja farmidega, millest on väga suur heameel, sest kvaliteetset toorainet võiks alati rohkem olla.  Kui me NOPi seitse aastat tagasi tegime, siis oli olukord talumaastikul hoopis teine, sellega võrreldes oleme arengus suure hüppe edasi teinud ja täna saab aastaringselt kätte lisaks juurikatele ka lihasid.

NOP_sygisemenyy_23

Uustulnukana talude reas on platsis talu Lääne-Virumaalt, kes kasvatab väga kvaliteetset sealiha (pildil koos vürtsika kõrvitsa ja jõhvikase ahjuõunaga), Liivimaa Lihaveis, kelle veis laagerdatuna ja ahjus küpsetatuna viib keele alla ja Virumaa metsadest pärinevad seened, samblikud, marjad. Jätkuvalt on meil kogu köögis kasutusel Äntu talu mahemunad, mida kasutatakse kõikides munaroogades, olgu need siis hommikuomletid või koogid, Esko talu jogurt, mida kasutame nii tavalises kui kreeka jogurti versioonis, Tõrvaaugu talu mahetatar nii tangu kui jahuna – kes soleks arvanud, et sellest jahust saab mõnusaid pannakooke, millest keegi aru ei saa, et tegu ei ole valge ehk nisujahuga?

 

 

2Monika, meie köögi hing, proovib sõnadesse panna selle, mis hinges oli, kui sügismenüü kokku seadis:

Siin on värve, nagu sügises…  Siin on vürtse, mis annavad sooja ja siin on tekstuure ja sügavust, vist midagi sellist toobki meile kaasa sügis… Põhjamaist sügavust..

NOP_sygisemenyy_64

 

 

 

 

Sõnade kinnituseks võib vaadata meie huntahvenat, mille juures on roheline mahedamaitseline  hernepüree, kollane hapukas safranikaste, lilla pärl couscous, mille värvus on saadud lilla kapsa lisamisel, aga mis hoopis roosaks värvub, kui sellele juuresolevat sidrunit pigistada.

Või siis mereandide supp, mis on jätk suvel alustatud mereandide pakkumisele, et murda arusaamist, et meil ei ole võimalik häid mereande saada.. Selles supis on peale nelja mereanni 18 komponenti, mis supile sügavust annavad. Supp sai nimeks Rikkalik Mereannisupp, sest Pada oleks imelik panna nimeks supile, aga see võiks vabalt ka selle nime välja kanda. Ühel päeval olid meil söömas külalised Itaaliast ning otsisid pärast sööki koka üles, et tänu avaldada, sest supp oli meenutanud neile kodumaiseid mereande. Meil oli seda ülihea kuulda, kui tagasiside tuleb mereandide enda kodust.

NOP_sygisemenyy_12

 

 

Monikale meeldib teha roogasid ka alakasutatud toorainest, nagu näiteks lilla kapsas. Ta ütleb,  et selles on tekstuuri, värvi ja imelisi maitseomadusi. Nii läheb see täna meil toorelt toorsalatisse, annab mahlana maitset sinise kartuli püreele ning värvina särtsu couscousile.

NOP_sygisemenyy_42

 

 

 

 

 

 

Või siis männiriisikad, meie metsad on neid täis, aga millegipärast me alahindame nende omadusi ja kastume piiratult. Täna on nad meil aga risotos, mis ei jää oma maitsenüanssidelt alla teistele seenerisotodele. Kõrvale oleme pudistanud vürtsikat põdrasamblikut ning värviliste porgandite krõpse.

 

 

 

NOP_sygisemenyy_66

 

 

 

Erilise roa saime kokku aga laagerdatud Liivimaa lihaveisest, sinisest kartulist ning Põhjala käsitööõlle Musta Kulla kastmest. Alguse sai selle roa teema meie sügisesel Gurmeeturul, kui me kõrvuti Põhjala tegijatega lettide taga seisime ja unistasime, et mis oleks, kui proovida õllest teha kastet. Tegime katseid, Põhjala pruulmeistrid käisis testimas ja kiitmas ja nii see roog valmis saigi. Kuna eelmine aasta oli turul täiesti käsitööõllede aasta, siis on tore, et saame sellele aastala sellise punkti panna. Liha on  Eestimaine rohuveis, mis tõesti sulab suus ja kartul sinine, milles on kordades rohkem kasulikke aineid kui meile tuntud kollases.

 

 

pohjala

 

Gluteeniallergia, lihavabadus, laktoositalumatus ja kõik need värvid, mis inimestelt endilt tulevad… proovime nendega sammu käia, juba ei-tea-kui kaua on meil alati menüüs  midagi gluteenivaba, k.a. kooke ja magusat, mis tihtipeale raskeimgi pool.  Ise oleme me suured juurikate fännid, taimedest tehtud toite on meil alati pigem rohkem kui vähem.

NOP_sygisemenyy_21Selle sügise hitt on kindlasti ahjusibulad, mis täidetud mustade läätsedega ning kõrval vürtsikas tomatikaste, aga suur rõõm on ka sellest, et enam ei ole üldse imelik, kui supp on meil kollasest peedist, salat on meil kollasest peedist, jne.. See on tore, et meie külalised jaksavad meie tujudega sammu käia ja meie veidrused välja kannatada, sest meil panevad natuke teistsugused juurikad südame põksuma…

NOP_sygisemenyy_16 NOP_sygisemenyy_51

 

 

NOP_sygisemenyy_17

 

 

 

 

Ja just siis kui oleme saanud hakata nautima sügist, on aeg hakata tegema jõuluplaane…

Aga siiski, mõnusat nautimist ja elamist tänases päevas, selles hetkes, nendes sügise lõhnades ja värvides.. Ja kindlasti on see sügis eriline, kordumatu, sest järgmisel aastal on juba jälle kõik uus


Halloween!

Postitas NOP ,

OLYMPUS DIGITAL CAMERATeeme Halloweeniks kohapeal söömiseks ja kaasatellimiseks:

– kõrvitsa shokolaadi muffineid- toorjuustu valge shokolaadi kreem iga, kus peal martsipani nööbid millel kollinägu,äblik,või ämbliku võrk ja

-maapähklikreemi ja soolase karamelli kooki pop- corniga ja
– kõrvitsa magustoitu- vürtsikas kõrvits, valge shokolaadi kreemi , kaneeli ja röstitud soolaste kõrvitsa pähklitega.
Kõik need Halloweeni eel ja õigel päeval saadaval kohvikus ja saab ka tellida koju, aga palun siis ette öelda vähemalt päeva.
Happy Halloween! 🙂

Endriku Teine

Postitas NOP okt., 07 2014,

Ühel päeva saime enda kohtsa sellise muheda kirjutise:

NOP_sygisemenyy_223. päev – Sõin täna jälle NOP-is sea kõhtu. Lubasin küll endale, et jätan paar päeva vahele enne kui uuesti tarbin, aga tegin seda ikkagi. Mis siis on? Kes ütleb, kui tihti võib seda sea kõhtu süüa? Kes teeb reegleid? Proovi ise seda mitte uuesti süüa. Liha, mis sulab taldrikul. Suust rääkimata. Ja see kõrvits… Lubasin endale jälle, et jätan paar päeva vahele enne, kui sinna tagasi lähen aga juba magustoitu süües mõtlesin välja uut põhjust tagasi tulemiseks…uut seltskonda, kellega sinna “juhuslikult sattuda”.
2 sea kõhtu järjest süüa oleks vist imelik…Aga jällegi…kes teeb reegleid? Kes ütleb, mis on normaalne? Mõnikord ma joon 2 head õlut lihtsalt maitse pärast järjest ja keegi ei ütle, et selles oleks midagi imelikku. Miks ma ei või siis 2 sea kõhtu järjest süüa?
1 päev korraga – nii õeldakse meie grupis. 1 päev ilma. 1 päev teha midagi muud…süüa pastat või steiki…Ma võin ju proovida aga lubada ei julge midagi. Milleks anda lubadusi, mida täita ei suuda?
xxxxxxxxxx

Suur aitäh Endrikule selle tagasiside eest, mis avardas meiegi maailma, sest kes tõesti ütleb, et ei ole OK süüa kahte portsu järjest, kuna esimene nii meeldis?

Seetõttu lisame enda menüüsse Endriku Teine ehk sellele, kes tellib teise samasuguse roa esimesele otsa, sest esimene oli lihtsalt nii hea, anname maja poolt vabalt valitava joogi juurde.

Kes ütleb, mis on normaalne?

Head isu ja avastamisrõõmu meie toitudest!


NOP läheb üle pimeda aja graafikule – mõnel päeval kauem lahti, mõnel päeval vähem lahti…

Postitas NOP sept., 28 2014,

Oleme igal aastal elanud loodusega samas rütmis, pikendanud oma lahtiolemise aegu suvel ning lühendanud talvel. Alates sellest nädalatest oli näha kuidas pimeduse aeg hakkab järjest enam tunda andma, seega alates pühapäevast 28.09 oleme pühapäevast kolmapäevani avatud kella 21ni (köök samuti avatud kl 21ni), aga neljapäevast laupäevani oleme avatud hoopis kella 23ni, sest teisalt elame ju põhjamaal ning pime aeg võtab enda alla kahjuks enamuse aastast, ega me siis ei saa lasta ennast sellest päriselt segada.. Seega, ootame teid igal õhtul, nagu alati, aga pikemalt eriti siis neljapäevast laupäevani, kui töönädal lõpumärke näitab ning annab võimaluse natuke kauem hea söögi, joogi ja seltskonnaga mõnuleda.

Pood on avatud igapäevaselt kl 8-21

Olete oodatud! 🙂

 


NOPi Sügisene Gurmeeturg 2014

Postitas NOP sept., 02 2014,

Seekord on Sügisene Gurmeeturg taas peetud, piltides oli meeleolu selline. Sõnadesse on seda kõike raske panna, sest päev oli ilus, huvitavaid tegijad palju ning külastajad jäid rahule, aga kui kokku võtta siis järgmiselt: külalisteks olid Ida-Virumaa talunikud oma kitsejuustutoodete (Konju kitsejuustufarm sai päev hiljem aasta parima mahetalu tiitli – palju õnne!), ühtede parimate piimatoodete (kas proovisite nende hapukoort või kohupiima?), Eesti ainukese maapähklivõide tootja, sinise kartuli-kodumaiste viinamarjade ning muidugi


koduleiva, käsitsi tehtud pelmeenide ja peedi-kartulipirukatega. Fookuses olid ka Eesti käsitööõlud, mis olid möödunu aasta suured meeldivad üllatajad, vegan, suhkru-ja gluteenivabad tooted, taimsetest ekstraktidest energiajoogid, Eesti maheda suhkrumaisi talu, Eesti esimene vinnutatud liha, mis tehtud meie maheveisest, ning muidugi hunnikus sügisande ning nendest tehtud head ja paremat. NOPi laual olid hittideks pihlaka limonaad, verikäki krõpsud ning lehtkapsa krõpsud ja – mahl koos pisukese ingveri ja värskelt pressitud apelsiniga (kas on üldse olemas võimsamat vitamiinipommi?), aga ka muskaatkõrvitsa ja peedi krõpsud ning peedi-wasabi hummus, kiirelt kadus laualt ka kuuseriisikate pesto, mis pidigi keele alla viima… Tänud suured kõigile tulijatele ja olijatele ning kohtumisteni uutel kordadel!OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAphoto (67) photo (69) photo (70)OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

photo (61) OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


NOPi Sügisene Gurmeeturg tulemas

Postitas NOP aug., 29 2014,

gurmee

Keda tahaksid selle sügise Gurmeeturul näha? Kas tahaksid meile kedagi soovitada ? Oled kellegi põneva suve jooksul avastanud, kelle toodetest võiksid teisedki teada saada ? Saada meile soovitusi ja vihjeid aadressil info@nop.ee või postita siia, osalejate vahel loosime midagi head välja..

Tänud juba ette!Muretse, mida oma karvasel lemmikul süüa lubad

Postitas NOP ,

Pole tähtis, kas meie ise või meie kallid karvased lemmikud, see, mida me lubame endale või lähedastel sisse süüa on samaväärselt tähtis kõigile. Meil on nii poes kui kohvikus (spetsiaalsetest nõudest) saadaval toit, kus on liha (mitte loomsed kõrvalsaadused) 65%, ei ole teravilja ega mingeid kunstlikke värvi-, säilitus-, lõhna- ega lisaaineid, soja, piimatooteid, muna, soola ega suhkrut. Lambalihaga konserv sisaldab immuunsüsteemi tugevdavat lisandit, lõhega aga naha ja karva jaoks vajalikku, sobides ka neile, kel on sügelev nahk.photo-66


Uued suveteed

Postitas NOP juuli, 25 2014,

 

IMG_20140724_190624Põhjala teetalu tõi meie õuele kolm täiesti uut moodi valmistatud suveteed – Mündine Mustsõstar, Magus Mustikas ja Suvine Vaarikas.
Külmkuivatatud ja pulbriks tehtud marjadel säilivad kõik vitamiinid ja toitained ning suhkrut ega lisaaineid muidugi pole. Proovisime ära ja peame tunnistama, et maitse on nii puhas ja hea – nagu täitsa värske mari!
Tulge kiiresti proovima, muidu joome ise ära:)

 

 


Meie Monika suvest, toidust ja valikutest ja natuke ka endast

Postitas NOP juuni, 18 2014,

Ühel päeval jõudis meie juurde Monika. Juba esimesel vestlusel tundsime, et meie maailmad ühtivad kusagil erilisemas kohas kui argipäeva rutiin ja massitraditsioonid. Tänaseks on Monika teinud meie majas oma esimese suvemenüü ning juba kibeleb mõtetes sügisesse, kui maasikast on saanud jõhvikas ja kurgist kõrvits. Vestlesime ühel päeval nii haruldaselt igapäevase tralli kõrval Monikaga maast ja ilmast, püüdes aru saada, kust tuleb inspiratsioon ja jõud ning millest tuleb kokku õnn ja rõõm.

nop_suvemenyy_v (62)Inspiratsioonist.
Kõige paremaks inspiratsiooniks pidi olema tühi külmkapp ja kõht, sest siis on võimalik hakata looma. Monika ütleb, et toidutegemine polegi tema jaoks töö, sest ta loob igapäevaselt
toidust endale maailmale, kus talle meeldib olla ning pole vahet kas see on kodus või kohvikus. Peamiseks inspiratsiooniallikaks on muidugi loodus, selle värvid, muutumine ja saadused, aga ka naiselik tunnetus sellest, mis on ilus:). Nii jõudsid suvemenüüsse roosa granaatõuna vinegrett, graavilõhelt võib leida punaste-lillade värvibuketi ja kanakoiva confit istub erkrohelisel pehmel köögiviljade-salati padjal.

Lisaks loodusele on Monikal hinges ka oma vanaema, kelle põlle küljes rippudes avanes maailm hea söögi, selle tegemise võlude ja toidu nautimise juurde, kui oli väga selgelt paigas, mis detailidest see koosnema pidi, eriti kui suur hulk sõbrannasid külla tuli. Küsimuse peale, mida Monika vanaema köögist täna kõige rohkem igatseb, on vastuseks moora roog, see koore sees küpsetatud kana.

Menüü kokkupanemisest.
Toidumaailm on nii lai ja mitmetahuline – värviline, et ka kõige parema tahtmise juures ei saaks kokku panna menüüd, kus oleks esindatud kõikide lemmiklihad, köögiviljad, jne. Pigem peab lähtuma sellest, et midagi oleks kõigil võimalik leida ja menüü vahetamisel tuleb silmas pidada, et siis uued lihad/kalad/juurikad endale võimaluse saaksid. Alati aga peab menüüs leiduma taimetoitu ning gluteeni-laktoosivabu tooteid. Toidu maitsestamisel on vaja vaid soola, pipart ja ürte, aga kokku panemisel tasub austada traditsioone, olgugi, et oma kiiksud on lubatud.

Tänase menüü juures on Monika õnnelik kõige rohkem vast makrelli üle, mis nii ootamalt ületab meie majas lihasööjate arvu (olgugi, et mahekuklil maheliha miniburger meie oma ketshupiga on ka suur lemmik), aga eriliselt maitsev on ka kanakoiva confit ja küülikumaksa pasteet rabarberizeleega, mida käiakse ikka ja jälle tagasi maitsmas, kui korra proovitud.

Eelmistest radadest. Monika on pikalt töötanud Küprosel ja enne meile jõudmist vahetult enne ka Prantsusmaal, kus ta tahtis näha prantsuse köögi tegemisi seestpoolt. Ja nägigi ning sai teada, miks inimesed ei tahagi saada seda viimast tunnustust Michelini redelil ja kuidas on võimalik NOPi suurust kohta täita inimeste, aga teenindada ära ühe teenindaja ja kahe kokaga. Siinkohal saab nii selgeks, et nende jaoks, kel tahtmist ja võimeid, ei olegi olemas piire.

Suvest ja jõust ja õnnest. Suvi on käes ning Monika maitseid ja arusaamist toidust ja suvest on paljud saanud juba testida. Monika ütleb, et tema lemmikoht köögis on nn väljastusleti juures, kus ta saab iga roa ise sättida ja kindel olla, et see täpselt selline välga tuleb nagu vaja. Üks päev aga köögist välja tulles, otsisid ta hetkega üles ühed suure seltskonnaga sööma tulnud külalised, kes talle järgemööda kalli tahtsid tänutäheks teha. Kas saabki paremat tunnustust ja rõõmu oma tegemistest ette kujutada? Kui Monikaga suveunistustest rääkida, siis loodab ta, et saab näha palju tühje taldrikuid, mis saalist tagasi kööki jõuavad ja kui nende vahelt jõuab korraks põigata ka magamiskotiga metsa matkama, siis ongi kõik hästi.

Ilusat suve algust meile kõigile. Palju maitseavastusi, katsetamisrõõme ning head seltskonda hea toidu juures!

nop_suvemenyy_v (49)

nop_suvemenyy_v (46)

nop_suvemenyy_v (53)

nop_suvemenyy_v (35)

nop_suvemenyy_v (1)

nop_suvemenyy_v (59)

nop_suvemenyy_v (26)nop_suvemenyy_v (20)nop_suvemenyy_v (65) nop_suvemenyy_v (7) nop_suvemenyy_v (9)nop_suvemenyy_v (5) nop_suvemenyy_v (27) nop_suvemenyy_v (29) nop_suvemenyy_v (15) nop_suvemenyy_v (32)


Häid inimesi mahub ühte majja ikka veel

Postitas NOP juuni, 16 2014,

Kokk ja abikokk-2Olgugi, et kuskil on alati piirid, otsime häid inimesi ikka juurde. Ja olgugi, et kõigil suvi täies hoos ning ei tahaks veel üldse mõelda sügisele ja talvele, tasub natuke seda siiski teha – millises kohas tahaksid töötada, kus on sinule sarnaste töösse ja toitu suhtumisega inimesed ?

Niisiis, kellelle meie koht südamelähedane, andke endast teada, otsime just nüüd ühte kokka ja abikokka.


Talukana tellimine

Postitas NOP mai, 10 2014,

Teade.

On võimalik tellida talukana. Terve kana. Kg hind on 6 euri.  Kanad saab kätte reedeti, tellimus esitada esmaspäevani. Tellimus saata tellimine@nop.ee.

Teate lõpp.


Otsime oma meeskonda 2 uut liiget – Peakokka ja Kokka

Postitas NOP apr., 22 2014,

Head sõbrad,

Teame, et paljud teist jälgivad meie tegemisi ka professionaalsest huvist – võibolla on kellelgi just nüüd aeg edasi liikuda või teha midagi meiega samas rütmis?

Igaljuhul, otsime oma meeskonda Peakokka, kes fännaks meiega samu toidutõdesid ning tahaks tulla meie maja toidumaailma inspireerivaks juhiks. Meil on pakkuda väga mõnusat ja töökat tiimi, palju väga häid külastajaid ning keskkonda arenemist ja väljakutseid hindavale inimesele. Lisame siia töökuulutuse ka, kui tunned, et hing põksub sama rütmi, mis meile tähtis, võta ühendust, et saaksime aru, kas võiksime teineteise jaoks õiged olla.

Lisaks otsime oma meeskonda juurde ka ühte tublit kokka.

http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=339742&w=1

http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=338031&w=1

Ja lisaks muidugi mõelge, et kui see töökuulutus teid ei puuduta, võibolla puudutab kedagi, keda teate ? Infoedastamise eest oleme tänulikud!

Heade soovidega

NOP

 


Laupäeval 05.04 moe-ilu-tervisepäev. Ära anda mõned tasuta pääsmed

Postitas NOP apr., 03 2014,

Selline päev on kavas ja meie läheme oma gluteenivabade küpsiste ja küpsetistega.  Tulge ka! Meil on ühtlasti ära anda 5 tasuta pääset. Kes soovib, see kirjutagu oma nimi siia kommentaaridesse või saatku email info@nop.ee. Kui soovijaid tuleb rohkem kui 5, siis teeme väikse loosi.  Head planeerimist ja loosiõnne! 🙂


Oleme 10. märtsil suletud…

Postitas NOP märts, 10 2014,

Head sõbrad,

vabandame, oleme 10.märtsil suletud, et lubada oma vanale heale majale üks Spa-päev, kus see on vaid tema päev, täis turgutusprotseduure ja tähelepanu vaid talle.

ootame teid jälle teisipäeval, 11. märtsil. Kaege siis ise, kuidas protseduurid talle mõjusid.

täname mõistva suhtumise eest

teie Nop:)


Telli vastlakuklid ette

Postitas NOP veebr., 26 2014,

kukkelNoniii, ehkki pikad liud jäävad sel aastal tegemata, siis vastlad tähistamata ei jää.

Meie kardemoni-mandlised kuklid, kus vahel endatehtud vaarikamoosi ja valge shokolaadi vahtu on teid ootamas.  

Nagu ikka, kes tahab viimasel minutil otsustada ja sisetunde järgi käituda, see tuleb kohale ja võtab riski, kas ja kui palju kukleid olemas on, aga kes kindla peale kukleid tahab saada, see tellib ette. Kukkel maksab 1,5 euri.

Tellige ette kuni neljapäeva, so 27.02 kella 12ni, saates kas meili: tellimine@nop.ee või helistades telefonil 603 2270.

Oma tellimuses jätke meile ka oma telefoninumber ja aeg, mil soovite kukleid üles noppida. 

Lumiseid unenägusid! 🙂


Tule meile teenindajaks!

Postitas NOP veebr., 10 2014,

Otsime enda meeskonda uut liiget.  

Kui Sul on teenindajana kogemust ja NOP meeldib, siis kandideeri kohe. Kui Sul kogemust napib, aga tahtmine suur ning inimestega suhtlemine tuleb  hästi välja, siis kandideeri ka, võibolla sobime üksteise jaoks.

Saada oma CV info@nop.ee.

Ootame Sind!

 

 


Otsime appi kondiitrit

Postitas NOP veebr., 01 2014,

Head sõbrad, me otsime endale appi kondiitrit.

Võibolla leidub teie seas see keegi, kelle hing põksub meiega sama rütmi ja tahab meie toreda tiimiga liituda?

Rohkemat infot leiab siit:

http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=331590&w=1

picstitch (1)


Lisa hommikusöögile

Postitas NOP jaan., 30 2014,

Mille ajendil te hommikul püsti saate? Kui poleks tööd ja kohustusi, siis vist ei saakski… Aga kui juba saate, mis üks järgmisi mõtteid on, mis pähe tuleb? … SÖÖK!  õnneks annab see vajaliku emotsionaalse -ja energialaengu. Ideaalhommikusöögid on meil kõigil erinevad. Keda kõnetab hommikusmuuti, keda munaroog, kes tunneb rõõmu tatrast. Panime paar uut hommikusööki menüüsse, et oleks millest unistada, kui hommikutunnid veel meid kargelt äratamas on.. Kõikides roogades, kus sees muna, on meil kasutusel mahemunad Äntu mõisast. K.a. koogid. Nii on kõik parem.

 

Tatra - jogurtipannkoogid marjamoosiga

Tatra – jogurtipannkoogid marjamoosiga

Hunnik avokaadot suitsulõhe ja mahemunaga röstitud maheleival. Tsipake tsillist vinegretti juures

Hunnik avokaadot suitsulõhe ja mahemunaga röstitud maheleival. Tsipake tsillist vinegretti juures

Hommiksmuuti jõhvikate, keefiri ja meie granolaga. Küpsetatud greip mündisuhkruga

Hommiksmuuti jõhvikate, keefiri ja meie granolaga. Küpsetatud greip mündisuhkruga

 

 

 Meie koogid

Postitas NOP jaan., 10 2014,


Kes päritoiduainetest tehtud värskeid kooke armastab, see on tõenäoliselt leinud üles meie koogileti ja oma lemmikud sealt juba välja valinud.

Meil on heameel teada anda, et saate neid ka ette tellida. Palume teavitada meid oma soovist 2 tööpäeva ette (st nädalavahetuse tellimusi palun saatke kolmapäevaks) ning esmaspäevased kättesaamised palun lepime omavahel eraldi kokku. 

Hetkel on meie kookide nimekiri selline:

photo (8) photo (7) photo (6) photo (5) photo (4) photo (3) photo (2) photo (1) – Esko talu kohupiima kook vaarikate ja mustsõstardega

 – Tumeda sokolaadi-tsilli kook (gluteenivaba)

 – Tiramisu vaarikatega

 – Pavalovarull valge sokolaadi kreemi ja kirssidega või apelsinide ja astelpajudega

 – Napoleoni kook pohladega

 – Sokolaadi-banaanikook vaniljekreemiga

   Tumeda sokolaadi- piparmündi kook

 – Toorjuustukook halvaaga

 – Mango-astelpaju mascarpone kook

 – Sokolaadi-apelsinikook kardemonivahuga

 – NOPi kirju koer marmelaadi ja ingveriga

 – Gluteenivabakeeks vaarikatega

 – Täisterakeeks puuviljadega

Tellimused palume saata aadressile peeter@nop.ee

Head maiustamist!:)

 


Pühade ajal avatud

Postitas NOP dets., 23 2013,

Pühade ajal oleme avatud nii:

24. 12 kl 10-16

25.12 suletud

26. 12 kl 12-18

Rahulikke, kauneid ja maitsvaid pühi !


NOPi jõulutellimine avatud

Postitas NOP dets., 12 2013,

picstitch (3)Traditsiooniline jõulutellimine on avatud !

 

Tellimisnimekirja saad vaadata siit ja küsida endale emailile mugavaks kaemiseks (küsi: monika@nop.ee)

Tellimusi saab esitada teisipäeva 17.detsembri keskpäevani ja kätte saab alates neljapäevast, 19.detsembri pärastlõunast. Ütle aga aeg, mis sobib Sulle järeletulemiseks ja paneme asjad valmis.

Haned, pardid, kuked – saabuvad meile kaks korda, üks kord neljapäeval 19.12 ja järgmine kord esmaspäeval 23.12. Planeerige siis palun vastavalt oma tellimustele järeletulemine või tulge mitu korda! 🙂

Kalu ei hakanud sel korral üldse nimekirja panemagi, sest neid on kammkarpidest ja austritest kuni räimede, tervete huntahvenate, kuldmerikrogede jm saadaval. Kes kalu soovib saada, andke teada, saadame vajaliku info:)

Tellimine saada monika@nop.ee mailile, lisa nimi, telefon ja kättesaamisaeg

Kui küsimusi, küsi aga! 🙂

Mõnusat planeerimist ja stressivaba pühade tulemist! 

 

LIHA – KALA tootja kogus hind
Hani Mahetootmine väiketootja 4,5 – 7 kg 12,9
Part Mahetootmine väiketootja umbes 3kg 9,9
Kukk Mahetootmine väiketootja 1.9 – 2,5 kg 6,5
Hanerasv Mahetootmine väiketootja 50 g 4
Verivorstid väiketootmine kg 3,9
Suitsupart Harjumaa talu 1.5 – 1,8 kg 12,8
Suitsulõhe (tradtisioonilisel viisil külm-ja lepasuitsu) Harjumaa talu min 500g 24,9
NB! Suitsulõhe kättesaamine alates 23.12      
Sült sealihast väiketootmine 350g 2
Veisemaksa pasteet väiketootmine 220g 1,6
       
PRAE KÕRVALE      
Marineeritud mahedad kõrvitsad Mahetootmine väiketootja 500g 2,7
Marineeritud mahedad kõrvitsad klambriga klaaspurgis NOP 500g 4,2
Hapukapsas Harjumaa talu 900g 2,4
Hapukapsa-õunasalat jõhvikatega NOP 250g 2,5
Praekapsas vahuveini ja meega NOP 500g 4,9
Praekapsas vahuveini ja meega klambriga klaaspurgis NOP 500g 6,4
Ploomi vürtsmoos NOP 250g 4,5
Õuna-sibula-tsilli tsutni NOP 250g 4,5
Maitsevõi basiiliku ja tüümianiga NOP 100g 2
Maitsevõi päikeskuivatatud tomatitega NOP 100g 2
Muhu rukkileib seemnetega Muhumaa pagarikoda 850g 3,5
Beebiporgandid mahedad Lõuna-Eesti talu kg 5,3
Värvilised porgandid mahedad Lõuna-Eesti talu kg 1,9
Värvillised peedid mahedad Lõuna-Eesti talu kg 1,6
Silindrilised peedid mahedad Lõuna-Eesti talu kg 1,6
Beebipeedid mahe Lõuna-Eesti talu kg 5,3
Kaalikas mahe Lõuna-Eesti talu kg 1,4
Beebikaalikas mahe Lõuna-Eesti talu kg 5,3
Mustrõigas mahe Lõuna-Eesti talu kg 2,7
Maapirn mahe Lõuna-Eesti talu kg 1,6
Suured kartulid (1 tk ca 300-400g) Ida-Eesti talu kg 1,6
Koriander mahe potis Mahetootmine väiketootja tk 2,4
Salat mahe potis Mahetootmine väiketootja tk 2,4
Basiilik mahe potis Mahetootmine väiketootja tk 2,4
Tatsoi mahe potis Mahetootmine väiketootja tk 2,4
Tüümian potis väiketootja tk 2,4
Salvei potis väiketootja tk 2,4
Rosmariin potis väiketootja tk 3,1
       
MAGUS JA PUUVILI      
Jõulukeeks kõrvitsa- sokolaadi NOP 500g 7,9
Jõulukeeks vaarika-õuna (gluteenivaba) NOP 500g 7,9
Pavlovarull astelpajumarjade ja apelsinidega NOP 1 kg 14,9
Rukkijahu piparkoogitaigen NOP 500g 4,9
Gluteenivaba piparkoogitaigen NOP 500g 5,5
Valge glasuur NOP 150g 1,5
Roheline glasuur (orasheina pulbriga) NOP 150g 1,5
Oranz glasuur (annatou, apelsin) NOP 150g 1,5
Roosa glasuur (peet) NOP 150g 1,5
Tervisepurk (goji, jõhvikas, mesi, ingver, sidrun) NOP 250g 4,5
Mahedate õunte segu Lõuna-Eesti talu kg 2,9
Mahe õun Tellissaar Lõuna-Eesti talu kg 2,9
Taluõun Lobo Ida-Eesti talu kg 2,9
Taluõun Cortland Ida-Eesti talu kg 2,9
Taluõun Kuldrenett Ida-Eesti talu kg 2,9
Taluõun Zarya Alatao Ida-Eesti talu kg 2,9
Taluõun Orlovski Sinap Ida-Eesti talu kg 2,9
Taluõunte mahl Ida-Eesti talu 5 l 14,9
Klementiinid Sitsiiliast Itaalia väiketootja kg 2,9
       
JOOGID      
Jõhvikalimonaad klaaspudelis NOP 1L 6,9
Kasemahl õrnalt gaseeritud piparmündiga Läti 1L 5,5
Kasemahl Egiptuse punase tee ja nelgiga Läti 1L 5,5
Ginijook lavendli ja astelpajumarjadega klaaspudelis NOP 0,5L 6,9

 


Uudiseid: küpsetame, pakime, küpsetame, pakime…

Postitas NOP dets., 10 2013,

photophoto3 photo2photo4 photo5 photo6photo9photo11Ikka küpsetame ja pakime ja siis jälle küpsetame ja pakime.

Mõned uudised, mille peale tasub mõelda, kui pakke planeerite. 

Läti sõbrad saatsid just meile gaseeritud kasemahla, ühte on lisatud pisukest piparmünti, teise punast teed ja nelki. Need on meie enda selle-aastastele jõhvikalimonaadile ning ginijoogile lavendli ja astelpajuga toredad kaaslased. 

Magusa poole pealt leidsime, et väga toredad on ka lihtsalt magusa karbid, kus sees paari erinevat sorti pähkleid, lisaks siis küpsiseid, marmelaade, makroone, piparkooke, sokolaade või mida iganes hing ihaldab. Tervisetrühvleid teeme ka kolme sorti, kõik näevad välja kui tõelised lumemaa saadikud, sisse paneme kõikvõimalikke supervilju inkamarjadest ja gojidega lõpetades, lisaks seemneid, pähkleid, jne. peale natuke ikka luksuslikku sokolaadi ka.

Lilleteesid, mis ühtlasi nii kaunid kui ka kasulikud, pakendame ka klaaspurkidesse, kust neid hea manustada.

Selle aasta nn jõululeib on meie meelest Muhumaa väikesest pagarikojast saabuv seemnetega rukkileib, imeilusa Muhu mustritega punasel sildil, justkui jõulumaa ei olekski Lapis, vaid hoopis Muhus…

Piparkoogitaignaid on ikka kaks, rukkijahu ja gluteenivaba. Glasuure teeme valget ja 3 looduslike värvidega värvituid oranzi, roosat, rohelist.

photo7Kindlasti leiab meilt palju toredaid kinke kohapealt läbi hüpates, aga hea mõte on ka asju ette tellida, eriti mis puudutab meie enda küpsetatavaid tooteid. Nii tagame meie, et teie soovitud tooted on kohal ning nii saate teie rõõmu tunda sellest, et saate täpselt seda, mida soovisite.

Kena jõulude ootamise aega ning loodame teid paljusid veel sel aastal näha ja teist kuulda!

 

 

 


Pühadeootuse 24 päeva….

Postitas NOP nov., 29 2013,

Ja kohe kohe ongi käes 1. detsember, kui pühadeni jääb lugeda 24 päeva.. Et ootus oleks rõõmus ja igapäevane rutiin ei tunduks ületamatult raske, on NOPi päkapikkude töötuba valmistanud suurel hulgal head ja paremat, mis seda igapäevast ootust mõnusamaks peaks muutma. Vali paljude üksikult pakendatud naturaalsete marmelaadide, marmelaadid sokolaadis, pehmed iirised seemnetega, kõrsikud sokolaadis, müsliribade, kui ka ökomahlade pulgakommide makroonide pulgakommide, paljude (k.a. nisujahu vabade) küpsiste jpt vahel endale sobivad tooted 24 päevaks valmis ning muuda oma pühadeootus mõnusaks ärevuseks!

 x7 x11x10 x5 x4 x3 x1 x2


Jõulukuu õhtusöögid ette broneerides -15%

Postitas NOP nov., 25 2013,
Vürtsine sea sisefilee kinoa, bulguri ja õunaga

Vürtsine sea sisefilee kinoa, bulguri ja õunaga

Majatehtud jõhvika limonaad ja Ginijook lavendli, astelpajumarjadega

Majatehtud jõhvika limonaad ja Ginijook lavendli, astelpajumarjadega

jõul15

Kõrvitsa-sokolaadi keeks kreeka- ja pekanipähklitega

Kõrvitsa-sokolaadi keeks kreeka- ja pekanipähklitega

Majasoolatud siig, 4 ürdi salsa ja marineeritud kurk röstitud maheleivaga

Majasoolatud siig, 4 ürdi salsa ja marineeritud kurk röstitud maheleivaga

Hea sõber,

jõulukuu lähenedes nuputame alati mida oma sõpradele, lähedastele, kolleegidele kinkida. Meie teeme seda samuti, nuputades, mida teile veel peale nende suurepäraste toitude, mida iga päev teeme, võiksime pakkuda.

 

Tahaksime, et teil oleks aega meie juurest jõulukuul läbi põigata ja natuke mõnuleda, seepärast pakume kõikidele õhtusöögi ette broneerijatele -15%.

Õhtusööki saab meie majas kl 17-21 ja soodustuse saamiseks palume kasutada salasõna ’detsember’ 🙂

Tere tulemast ja kena jõuluootust!:)

Broneerimiseks helista 6032270 või kirjuta info@nop.ee

 

 

Kilttursk karamelliseeritud pastinaagi ja marineeritud fenkoli salatiga

Kilttursk karamelliseeritud pastinaagi ja marineeritud fenkoli salatiga

 

Aasiapärane riisinuudlisalat roheliste köögiviljade ja maapähkli-laimi kanaga

Aasiapärane riisinuudlisalat roheliste köögiviljade ja maapähkli-laimi kanaga

 

Maheveise burger koos klassikaliste nõutud lisanditega

Maheveise burger koos klassikaliste nõutud lisanditega

 

Majatehtud hummus, päikesekuivatatud tomatite pesto, rukolakreem röstitud juurviljadega

Majatehtud hummus, päikesekuivatatud tomatite pesto, rukolakreem röstitud juurviljadega